Станом на липень 2023 року в українських дитячих садках на обліку знаходилося 934 355 дітей, серед яких 927 144 дошкільнят виховувалися українською мовою. Про це йдеться у річному звіті уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.
Як йдеться у звіті, у якому мовний омбудсмен посилається на результати опитування 5-річних вихованців у 6-ти київських ЗДО, проведених ГО “Спільномова”, 20% дітей не розуміють українську мову, 65% належать до змішаної групи й лише 15% дітей активно використовують українську мову у спілкуванні.
Тарас Кремінь також повідомив, що у 2023 році на підконтрольній Україні території працювало 10 863 дитсадки, що на третину менше, ніж до початку повномасштабного вторгнення Росії.
Водночас, йдеться у документі, в Україні залишилися три школи, у яких російська мова викладається як окремий предмет. У 2023/2024 навчальному році лише 768 школярів вивчають російську мову як окремий предмет.
“Процес дерусифікації загальної середньої освіти не пов’язаний зі зміною нормативно-правової бази чи з адміністративним тиском, а є реакцією українського суспільства на воєнні злочини та геноцид, вчинені російською федерацією проти українського народу”, — резюмував Тарас Кремінь.
У багатьох містах України скоригували тарифи на тепло на опалювальний сезон 2024-2025 років. Проте для…
Українці, які користуються послугами Приватбанку, знову стикаються з крадіжками коштів із рахунків. Багато з них…
Винищувач МіГ-29 ВПС Індії зазнав аварії під час тренувального польоту в центральній частині країни. Про…
Користувачі відеомережі ТікТок висміюють новий закон, за яким українці можуть потрапити до в'язниці за зберігання дров…
Мадейра запровадила новий збір для нерезидентів, які подорожують окремими популярними туристичними маршрутами. Ця ініціатива є…
Якщо домогосподарство має прострочену понад три місяці на дату надання інформації заборгованість з оплати житлово-комунальних…