Нещодавно Верховний Суд виніс рішення про незворотність процедури призову, яке сколихнуло суспільство і викликало безліч питань. Багато українців занепокоєні, що тепер мобілізувати можуть будь-кого, незважаючи на законні підстави для відстрочки.
Проте юристи спростовують таке тлумачення і пояснюють справжній зміст судового рішення. Про це юрист Олександр Золотухін розповів в коментарі “Телеграфу”.
Фахівець пояснює, що рішення Верховного Суду стосується лише конкретного випадку – ситуації, коли призовник не пройшов військово-лікарську комісію. “Якщо мобілізують особу, яка взагалі не підлягає призову, то наслідком є скасування наказу про мобілізацію чи зобов’язання військової частини звільнити особу”, – пояснює Золотухін.
Юрист наголошує, що людей із законним правом на відстрочку чи бронювання це рішення не зачіпає. Суд не буде застосовувати до них принцип незворотності, бо їхні випадки зовсім інші.
За словами Золотухіна, суди завжди перевіряють, чи можна порівнювати нову справу з уже вирішеною Верховним Судом. Справи про мобілізацію осіб з відстрочкою або бронюванням суттєво відрізняються від випадку, який розглядав Верховний Суд.
Він також додає, що хоч військкомати можуть посилатися на це судове рішення, будь-який хороший юрист доведе, що випадки різні.
Рішення Верховного Суду не відкрило шлях для незаконних призовів, проте система захисту прав мобілізованих все ще має прогалини, які потребують правового врегулювання.
Глава КНР Сі Цзіньпін представив план протидії економічним проблемам та впливу торгової війни зі США.…
Дія річних тарифів на газ в Україні закінчується 30 квітня 2025 року. У газопостачальній компанії…
Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) поінформувало про зупинення частини програм підтримки для новоприбулих…
Вже другий обласний центр в Україні опинився на межі водяного колапсу — в Полтаві заявили про необхідність…
Пташиний послід - це справжній головний біль для автовласників. Він не тільки псує зовнішній вигляд машини,…
Заборгованість за комунальні послуги тягне за собою нарахування пені, подальші відключення, блокування рахунків тощо. Однак в…