“Пішов купляти шапку, дали повістку, а за три тижні відправили на фронт”: у ВР розповіли про методи мобілізації

У ЗСУ існують бригади, в яких є персональний підхід, тривають чесні розмови про бойові дії без введення в оману, а також роз’яснюються гарантії, що надають мобілізованим, які забезпечує держава.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів голова Комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин.

Ярослав Юрчишин зазначив, що державі необхідно випрацювати певні механізми та застосовувати їх до мобілізованих. Він зазначив, що наразі влада запропонувала, переважно, примусові механізми мобілізації.

“Але зараз усі чоловіки, які придатні до служби, мають обов’язок цю службу виконувати. Тільки хтось цей обов’язок виконує, а хтось вирішив, що “не для цього мама квіточку ростила”. І в даному випадку це, звісно, несправедливо стосовно перших”, – сказав Юрчишин, зауваживши, що їх теж ростили не для війни.

Методи мотивації

Як зауважив голова Комітету мотивація може бути різною.

“Для багатьох проблема не в тому, що не хочуть, а в тому, що немає гарантій. І тут з’являються сюжети від того ж телемарафону, коли людина пішла купляти шапку, їй дали повістку і через три тижні відправили на фронт”, – каже Юрчишин.

За його словами, країна потребує комплексних механізмів і зауважив, що держава не дивиться комплексно на дане питання. Натомість постає питання щодо забезпечення та гарантій як мобілізованого, так і його сім’ї у випадку його служби в армії і після цього.

Зокрема, компенсація часу, проведеного в лавах захисників:

  • пільгові умови;
  • кредити для бізнесу;
  • грошові виплати;
  • гарантії.

Ба більше, Юрчишин наголошує на необхідності прозорості набору до Збройних сил з повним уточненням інформації на яку ділянку бойових операцій йде набір.

Після цього, за його словами, потрібні комплексні заходи із забезпечення військовослужбовця необхідним, включаючи фізичну й психологічну реабілітацію.

“І це все дешевше, ніж ми зараз реально вишукуємо, виловлюємо людей і так далі. Є бригади, в яких є персональний підхід, є чесні розмови про те, що це страшно, але ось тобі ці і ці гарантії, які тобі забезпечить держава”, – зауважує голова Комітету зі свободи слова.

Гарантії для мобілізованих

Для створення відповідних гарантій, за словами Юрчишина, хтось має взяти на себе відповідальність за це, “бо тема вже іміджево провальна” на рівні керівництва країни.

“Зараз, скоріше за все, це уже буде дискусія на рівні “як дотянути хоча б до якогось рішення цей законопроект”. Якщо подивитися ті правки, які до нього понадавали, то там дуже багато і хороших. Наприклад, право людини служити в якійсь конкретній бригаді, якщо у неї є відношення до цієї бригади”, – зазначає він.

Водночас він стверджує, що наразі в Європі виникає питання – “чому ми будемо виділяти зброю, коли вони людей не можуть мобілізувати?”, назвавши це проблемою.

Ольга Степанова

Recent Posts

Усі відстрочки будуть анульовані: у Кабміні ухвалили жорстке рішення – названо терміни

Постанова Кабінету Міністрів України, яка набула чинності наприкінці жовтня 2024 року, запроваджує важливі зміни до…

9 хв. ago

Що можна швидко приготувати без світла та газу: 5 легких і корисних варіантів

І знову в Україні розпочалися віялові вимкнення електроенергії. А це означає, що із приготуваннях їжі…

16 хв. ago

Експосол США розповів про те, як Трамп намагатиметься закінчити війну в Україні

Дональд Трамп, який став переможцем на виборах у США, однозначно має певні "важелі, щоб вплинути на…

23 хв. ago

Екснардеп Парасюк звернувся до президента із вимогою

Домовитися з Путіним неможливо, тож президент Володимир Зеленський повинен мати план дій на випадок, якщо Україну примушуватимуть…

25 хв. ago

Розвідка США розсекретила інформацію про отруєння Ющенка

Опублікований документ містить перелік політичних убивств, скоєних російськими спецслужбами від початку 2000 року, коли до…

40 хв. ago

Путіна хочуть прибрати: ФСБ розкрила страхи російської еліти

У Кремлі зростає напруга: Володимир Путін може стати мішенню для замаху. Причина – його небезпечні…

51 хв. ago