Якщо мобілізований громадянин не може потрапити до своєї військової частини, він має право подати до суду. Такі випадки, коли людину возять по різних частинах, а жодна не приймає її через стан здоров’я, стають дедалі частішими.
Один із таких громадян звернувся за допомогою до адвоката Юрія Айвазяна.
На порталі “Юристы.UA” він розповів, що після того, як його мобілізували, його кілька разів возили різними військовими частинами, але жодна не погодилася прийняти його на службу через проблеми зі здоров’ям.
Він запитав: чи може він повернутися на роботу і отримати зарплату за час, коли не міг служити.
Айвазян пояснив, що з роботодавцем претензій бути не може, адже громадянина було мобілізовано та направлено для служби. Однак, щоб повернутися на роботу, йому потрібно отримати документ від ТЦК, який скасовує наказ про мобілізацію.
Крім того, якщо ситуація не вирішиться, громадянин може подати до суду на ТЦК чи інші держструктури за заподіяну моральну шкоду.
“Також це може бути позов до суду про відшкодування моральної шкоди, оскільки при мобілізації людина має потрапити до військової частини та нести службу, а не “кататися” по всій Україні за вимогами ТЦК”, – сказав Юрій.
За словами юриста, це не завдання громадянина – шукати військову частину, а має займатися цим армійська структура.
Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт, який передбачає розширення повноважень податкових органів щодо доступу до фінансової…
Китай може створити армію майже невразливих солдатів, подібних до культового Термінатора у виконанні Арнольда Шварценеггера.…
Україна незабаром може побачити посилення мобілізаційних зусиль для підтримки чисельності та ефективності своїх збройних сил,…
Улюблена пляшка європейського вина, може приховувати небезпеку. Уявіть, що замість ноток сливи чи цитрусових у…
Дональд Трамп є майстром у створенні конфліктів. Поки він демонстративно заграє з Володимиром Путіним, відносини…
Україна щороку потребує близько 400 тисяч трудових мігрантів, аби підтримувати економіку. Про це заявив економіст…