Якщо мобілізований громадянин не може потрапити до своєї військової частини, він має право подати до суду. Такі випадки, коли людину возять по різних частинах, а жодна не приймає її через стан здоров’я, стають дедалі частішими.
Один із таких громадян звернувся за допомогою до адвоката Юрія Айвазяна.
На порталі “Юристы.UA” він розповів, що після того, як його мобілізували, його кілька разів возили різними військовими частинами, але жодна не погодилася прийняти його на службу через проблеми зі здоров’ям.
Він запитав: чи може він повернутися на роботу і отримати зарплату за час, коли не міг служити.
Айвазян пояснив, що з роботодавцем претензій бути не може, адже громадянина було мобілізовано та направлено для служби. Однак, щоб повернутися на роботу, йому потрібно отримати документ від ТЦК, який скасовує наказ про мобілізацію.
Крім того, якщо ситуація не вирішиться, громадянин може подати до суду на ТЦК чи інші держструктури за заподіяну моральну шкоду.
“Також це може бути позов до суду про відшкодування моральної шкоди, оскільки при мобілізації людина має потрапити до військової частини та нести службу, а не “кататися” по всій Україні за вимогами ТЦК”, – сказав Юрій.
За словами юриста, це не завдання громадянина – шукати військову частину, а має займатися цим армійська структура.
Вибухи на нафтових танкерах, які перевозили нафту з російських портів, могли бути пов’язані з Україною.…
Ленінський районний суд Єкатеринбурга (РФ) ухвалив рішення взяти під варту азербайджанця Камала Сафарова, затриманого кілька…
Влада Данії прийняла рішення закликати до армії жінок для проходження обов'язкової термінової служби. Про це…
За даними джерел ASTRA в екстрених службах регіону, внаслідок вчорашнього прильоту двох ударних БПЛА на…
Колишній віце-спікер іранського парламенту Алі Мотахарі виступив із публічною критикою на адресу Росії. «Росія надала…
У кількох регіонах України можуть з’явитися погодинні графіки водопостачання. Передусім обмеження введуть на півдні країни…