Учені запропонували врятувати життя на Землі, зберігши його на Місяці в сучасному Ноєвому ковчезі космічної ери, пише Newsweek із посиланням на статтю в журналі BioScience.
Зазначається, що це “місячне біосховище” могло б зберегти кріоконсервовані зразки найбільш зникаючих видів на Землі, щоб захистити їхнє біорізноманіття.
Зразки будуть захищені від земних проблем: від стихійних лих і зміни клімату до геополітичних конфліктів, оскільки вони перебуватимуть далеко на Місяці.
Це незвичайне рішення запропонували дослідники зі Смітсонівського національного зоопарку та інституту природоохоронної біології.
“Через безліч антропогенних чинників значна частина видів і екосистем стикається із загрозами дестабілізації та зникнення, які прискорюються швидше, ніж наша здатність зберігати ці види в їхньому природному середовищі”, – заявили дослідники.
Вони пропонують зберігати кріоконсервовані зразки шкіри тварин і клітини фібробластів.
Кріоконсервація – це процес, що використовується для збереження клітин, тканин або цілих організмів шляхом їх охолодження до дуже низьких температур. Перед заморожуванням біологічні матеріали обробляють кріопротекторами – речовинами, що захищають клітини від пошкоджень у процесі заморожування. Потім матеріал повільно охолоджують до надзвичайно низької температури, що допомагає запобігти утворенню кристалів льоду, які можуть пошкодити клітинні структури.
Вчені вважають, що Місяць є ідеальним місцем для зберігання цих матеріалів, оскільки в деяких регіонах поблизу полюсів дуже холодно. На їхню думку, це може дозволити використовувати менше енергії для збереження зразків і менше втручання людини.
Вказується, що понад 45 300 видів у всьому світі перебувають під загрозою зникнення, що становить 28% від усіх 163 040 відомих і вивчених видів.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…