Вчені створили новий пластик, який розкладається у процесі компостування лише за місяць.
Про це пише Science Alert.
Цю перспективну технологію стали створювати після того, як у 2016 році на заводі з переробки відходів у Японії виявили дивовижні бактерії, що “пожирають” пластик. Як виявилось, ці мікроорганізми в процесі життєдіяльності виробляють білок, що руйнує пластикові відходи.
За 8 років вчені виявили кілька інших видів бактерій, які виробляли схожі ферменти, що роблять пластик зручним для перетравлення мікроорганізмами. На основі цих природних білків вдалося створити ще більш “ненажерливі” синтетичні версії ферментів.
Китайські дослідники під керівництвом біолога-синтетика Ченьван Тана з’ясували, як “запікати” спори бактерій, які виділяють ці ферменти, у самій структурі пластику на основі полікапролактону. Таким чином, коли поверхня пластику почне розкладатися під впливом фізичних умов середовища, звільнені спори проростуть і з’їдять його, завершивши утилізацію.
“Живий пластик залишався стабільним при замочуванні в газировці протягом 60 днів, що передбачає його потенційне використання як пакувального матеріалу”, — розповіли вчені.
Хоча дослідження створило лише концепцію “живого пластику” і поки не має практичного застосування, у недалекому майбутньому такий підхід до пакування дозволить вирішити проблему забруднення пластиком у масштабах планети.
Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…
Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…
Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…
Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…
Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…