Неодноразові викиди випромінювання та енергії на Сонці за останні дні відбулися разом із потужними корональними викидами маси, тобто виверженнями плазми. Вчені прогнозують, що як мінімум один канібальський корональний викид маси завдасть удару по нашій планеті, пише ScienceAlert.
На Сонці утворилося скупчення сонячних плям, у яких раніше відбулося 6 спалахів класу М і один спалах класу Х. Хоча ці сонячні плями не повністю звернені до Землі, частина плазми, яка вирвалася в космос разом зі спалахами, зачепить нашу планету.
Нагадуємо, що сонячні спалахи являють собою потоки рентгенівського та ультрафіолетового випромінювання, які під час потрапляння в атмосферу Землі можуть призвести до вимкнення радіозв’язку. Спалахи X-класу є найпотужнішими, які може виробляти Сонце. Спалахи M-класу перебувають на другому місці за потужністю. Корональні викиди маси іноді виникають разом зі спалахами і обидва ці явища пов’язані з плямами на Сонці, де відбувається розрив, а потім нове з’єднання ліній магнітного поля. У результаті відбувається викид енергії.
Корональні викиди маси можуть призвести до появи на Землі геомагнітних бур. Вони виникають під час потрапляння плазми в магнітне поле нашої планети і у верхню частину атмосфери. Коли сонячні частинки потрапляють в атмосферу, то вони викликають появу яскравого полярного сяйва. Що сильніша геомагнітна буря, то яскравіші полярні сяйва виникають, і їх часто видно в південніших широтах.
Учені прогнозують, що канібальський потік плазми, який вирвався із Сонця кілька днів тому, завдасть удару по Землі 30 або 31 липня. У результаті може виникнути геомагнітна буря рівня G3, яка вважається середньою за потужністю з п’яти типів таких подій.
Канібальський корональний викид маси виникає, коли приблизно в один і той самий час відбулося два виверження плазми на Сонці. Якщо другий потік плазми рухається в космосі швидше, ніж перший, то він його наздоганяє і поглинає і таким чином виникає величезний потік сонячної речовини.
З огляду на те, що цей потік плазми вирвався із сонячних плям, які не повністю звернені в бік Землі, то буде завдано ковзного удару по планеті. Але в найближчий тиждень або трохи більше ці плями опиняться в тому місці на Сонці, тому що воно обертається, де вони будуть спрямовані в бік нашої планети. Тому майбутні викиди плазми можуть завдати прямого удару по Землі.
Українцям розповіли, яким буде тариф на газ упродовж наступного півріччя. Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній…
Державна податкова служба України посилює роботу з виявлення осіб, які займаються онлайн-торгівлею, які не декларують…
Українці платять за природний газ двома платіжками – за спожитий обсяг та розподіл. Зокрема, один…
Економіка в прикордонних містах США в районі штату Вашингтон в основному залежить від канадських туристів, що приїжджають,…
Після здійснення покупок через мобільний застосунок TEMU деякі українські користувачі помітили зникнення грошей із банківських…
Депутат Держдуми країни-агресора РФ Андрій Колесник заявив, що армії Росії слід завдавати попереджувальних ударів по…