Космос є непередбачуваним місцем, а тому там може статися все, що завгодно. Зокрема, може статися так, що Місяць зникне. Таку теоретичну можливість учені не виключають. Місяць, який виник внаслідок удару об’єкта розміром із Марс по Землі, як показує недавнє дослідження, утворився приблизно через 50 млн років після того, як виникла Земля приблизно 4,5 млрд років тому. Земля та її мешканці нерозривно пов’язані з Місяцем. Але як саме може зникнути Місяць і до яких наслідків це призведе? Про це пише Space.
Учені з NASA вважають, що теоретична можливість того, що Місяць зникне — існує. Найреалістичнішим варіантом такого розвитку подій може стати удар по Місяцю великого космічного тіла, яке могло б розколоти супутник Землі на частини. Але більшість подібних великих об’єктів стали частиною планет ще на зорі існування Сонячної системи. Інший варіант, хоча ще менш імовірний, передбачає, що в Сонячну систему залетить блукаюча планета і зіткнеться з Місяцем.
Якщо все ж таки припустити, що щось із перерахованого вище трапилося і Місяць все ж зник, то як це вплине на Землю? Як відомо, Місяць викликає появу океанських припливів і відливів. Якщо їх не буде, то морське життя, що мешкає в прибережних зонах, або загине, або адаптується до нових умов. Але екосистеми будуть зруйновані. Майже 75% людей на планеті живе в прибережних зонах у межах 50 км від океанів. Мільярди людей використовують морське життя для споживання в їжу. Якщо екосистеми будуть зруйновані, то це буде катастрофа, як для морських мешканців, так і для людей.
Також припливи формують ландшафт берегових зон, а отже, цей процес на деякий час припиниться. Припливи також відіграють важливу роль загальної регуляції температури води в океані. Цей процес також буде порушено. Припливи також чинять сильний вплив на океанські течії, а значить і на циркуляцію води в океанах. Течії впливають на повітряні маси над ними, які відіграють важливу роль у регуляції клімату. За словами вчених, зникнення припливів порушить температурний режим в океанах, а також це призведе до зміни клімату на Землі.
Варто нагадати, що Місяць відповідає за стабілізацію осі обертання Землі. Як відомо, вісь планети нахилена до площини орбіти, якою Земля обертається навколо Сонця, під кутом у 23,4 градуса. Але вісь під час обертання Землі зазнає коливань, а тому протягом 26 тисяч років відбувається відхилення кута осі на пару градусів. Якщо Місяць зникне, то стабілізації осі обертання Землі не буде. Це означає, що коливання осі матимуть хаотичний характер, що призведе до того, що відомі нам пори року просто зникнуть. У результаті звичне середовище проживання для багатьох живих організмів стане ворожим.
Багато тварин і птахів еволюціонували в такий спосіб, що в них виникла залежність від Місяця. Життєві цикли або поведінка деяких видів засновані на циклах Місяця. Наприклад, деякі птахи використовують місячне світло для міграції, а наземним нічним хижакам місячне світло допомагає шукати здобич.
Зникнення Місяця також матиме катастрофічні наслідки для досліджень та освоєння космосу. На супутнику Землі вже зараз науковці перевіряють ті чи інші технології, які допоможуть в освоєнні інших світів. Адже це найближчий до нас астрономічний об’єкт, до якого найлегше дістатися.
Також Місяць, як вважають учені, слугуватиме перевалочним пунктом під час польотів на інші планети та їхні супутники. Річ у тім, що на Місяці знаходиться значна кількість цінних ресурсів, зокрема вода, які можна використовувати для міжпланетних місій. Отже, не потрібно буде везти ці ресурси із Землі.
Звичайно ж, не варто забувати, що Місяць відіграє важливу роль у різних культурах і релігіях. Тому його зникнення призведе до кризи релігійних вірувань у мільйонів людей.
Експерти назвали найкращі автомобілі на вторинному ринку серед тих машин, з якими перші покупці не хочуть розлучатися.…
В Україні у 2025-му змінять правила виходу на пенсію. Загальний пенсійний вік не збільшать, однак посилять…
У Карпатах лютує зима. На високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов. Про це повідомляють гірські рятувальники Прикарпаття. За…
У Малі знову розгромили колону ПВК "Вагнера". Бойовики "Аль-Каїди" захопили частину ворожої зброї й ліквідували…
Під час воєнного стану та у мирний час правила військового обліку залишаються обов’язковими для дотримання.…
У Нью-Йорку з початку наступного року запровадять плату за в’їзд на авто в центральну частину…