Використовують акул як рухомі щити під час полювання: вчені розкрили хитру тактику риб

Деякі риби не лише швидкі, а ще й дуже розумні. Група вчених, включно з дослідниками з Единбурзького університету, помітила, що риби в Середземному морі застосовують раніше небачений мисливський трюк, пише Earth.

У своєму дослідженні вчені розповіли, що маленькі риби, золотисті каранкси, ховаються за піщаними акулами, коли намагаються підкрастися до здобичі. Така поведінка не властива іншим рибам.

Зазначається, що вчені давно помітили те, що деякі риби іноді слідують за акулами, щоб отримати захист або позбутися паразитів. Проте раніше дослідники не бачили, як риби використовують акул для того, щоб краще полювати на здобич.

За кілька років дайвери та дистанційно керовані апарати зафіксували 34 окремі випадки, коли золотисті каранкси ховалися за акулами. Вони слідували за піщаними акулами, після чого відривалися, щоб кинутися на дрібніших риб.

Ба більше, у виданні підкреслили, що золотисті каранкси зазвичай полюють групами, але цю хитру тактику вони найчастіше застосовували поодинці. Акули відволікали увагу дрібних риб, після чого каранкси нападали на своїх жертв.

За словами вчених, така хитра мисливська тактика виявилася дуже ефективною. Коли золотисті каранкси використовували акул як прикриття, здобич виявляла їх лише в 10% випадків.

Крім того, така тактика дає золотистим каранксам й інші переваги. Наприклад, риби здатні зберігати енергію під час плавання за акулами завдяки зниженню опору води.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Українці продовжують залишати Україну: скільки виїде 2025 року

З великою ймовірністю можна сказати, що Україну цього року покинуть ще 200 тисяч людей. Поступове…

2 хв. ago

Німеччина вимагає у США повернути своє золото

У Німеччині загострилася дискусія навколо повернення національного золотого запасу, який частково зберігається у США. Через…

10 хв. ago

Туреччина готується до нового сильного землетрусу: у зоні небезпеки 25 млн людей

Масштабний землетрус, передбачений турецькими сейсмологами, торкнеться всього регіону Мармурового моря. Про це заявив член Ради вчених…

28 хв. ago

Суддівські пенсії у сотні тисяч гривень: в Мінсоцполітики пояснили, чому це правильно

Максимальна пенсія (довічне грошове утримання) судді складає 390 тис. грн. І це при тому, що більшість українських…

36 хв. ago

ТЦК більше не зацікавиться: хто зможе отримати бронювання від мобілізації

Війна вимагає ресурсу — людського, морального, економічного. Сьогодні у фокусі — тренери дитячих спортивних команд. Вони навчають…

43 хв. ago

Ціни на сигарети в Україні зростатимуть швидше: в чому причина

Закон про підвищення акцизів передбачає різке збільшення ставок саме у 2025 році. Крім того, він…

52 хв. ago