Дослідники стовбурових клітин успішно вивели мишей від двох батьків-самців, які досягли дорослого віку. Це є значним кроком, однак їм ще потрібно з’ясувати механіку генної модифікації, пише Interesting Engineering.
У новому дослідженні, яке опубліковане в журналі Cell Stem Cell, вчені з Китайської академії наук, вирішили проблеми, які заважали розвитку одностатевого розмноження у ссавців.
“Зусилля в минулому, можливо, і розвивали ембріони, але вони переставали рости. Новий підхід зосередився на певному наборі генів”, – йдеться у пресрелізі.
За словами співавтора дослідження Ци Чжоу, через те, що “імпринтингові гени” регулюють експресію генів з “унікальними характеристиками”, вчені стверджують, що вони є фундаментальним бар’єром для одностатевого розмноження у ссавців.
Таким чином дослідники модифікували такі гени за допомогою різних методів, завдяки чому вони відкрили нові можливості в цій галузі досліджень, наблизивши світ до можливості створення дитини від двох одностатевих батьків.
“Ця робота допоможе подолати низку обмежень у дослідженнях стовбурових клітин та регенеративної медицини”, – підкреслив автор статті Вей Лі.
Також під час дослідження автори поцікавились: “Чи є гени імпринтингу єдиним бар’єром для бі-батьківського розмноження у ссавців?”
На що Ци Чжоу відповів:
“Навіть при штучному створенні бі-материнських або бі-батьківських ембріонів вони не розвиваються належним чином і зупиняються на певному етапі розвитку через ці гени”.
Зокрема вчені застосували 20 генетичних модифікацій до сотень генів імпринтингу, серед яких мутації зсуву рамки, видалення генів та редагування регуляторних ділянок. Врешті-решт вони “розробили стратегію, яка ефективно усуває найважчі дефекти розвитку у бі-батьківських ембріонів”.
“Впливаючи на ці гени, вони змогли отримати нащадків від бі-батьків за допомогою ін’єкції ядер гаплоїдних клітин ESC-комплементації та перенесення ядер соматичних клітин (SCNT). Лише 11,8% ембріонів вдалося розвинути до народження. Не всі миші також дожили до дорослого віку через стійкі дефекти розвитку”, – пояснили у матеріалі.
Водночас у більшості з тих, хто досяг зрілого віку, все одно спостерігався аномальний ріст та коротша тривалість життя. Крім того, такі миші були безплідними. Проте такий метод “призвів до отримання стовбурових клітин з більш стабільною плюрипотентністю”.
“Подальші модифікації генів імпринтингу потенційно можуть сприяти створенню здорових бі-батьківських мишей, здатних виробляти життєздатні гамети, і привести до нових терапевтичних стратегій лікування захворювань, пов’язаних з імпринтингом”, – зазначив у пресрелізі співавтор дослідження Жи-Кун Лі.
Команда дослідників планує провести такі ж дослідження на мавпах, але наразі вони зупинилися на мишах. Вони хочуть продовжувати робити експерименти з модифікацією генів імпринтингу, аби створити належні умови для нормального розвитку ембріона.
“Чи буде ця технологія в кінцевому підсумку застосована для лікування людських хвороб, залишається неясним”, – підкреслили у пресрелізі.
Березневу індексацію пенсійних виплат буде враховано при обчисленні доходу домогосподарства для призначення субсидії на літній…
Випадки блокування рахунків клієнтів у ПриватБанку часто стають темою для обговорення серед користувачів фінансових послуг. Нещодавно один…
На Прикарпатті суд призначив 180 тисяч гривень штрафу чоловікові, який "не давав працювати ЗСУ". Зазначається,…
Як повідомляється, ймовірність реалізації графіків постачання газу для населення залишається низькою, вважає народний депутат України,…
Борги за житлово-комунальні послуги можуть перерости у великі проблеми для споживача. Які наслідки можуть бути, розповів адвокат,…
Цього року ще близько 200 тисяч українців можуть виїхати за кордон за прогнозами Національного банку…