Від маленьких до найбільших: учені радять готуватися до цілого тижня магнітних бур

Цього тижня очікується серія геомагнітних бур, сила яких коливатиметься від G1 до G3, пише SpaceWeather.

Геомагнітні бурі класу G1 (слабкі) ймовірні 29 і 31 липня, які можуть зрости до G2 (помірні). 30 липня очікується сильна геомагнітна буря класу G3. За словами вчених, множинні викиди корональної маси Сонця, які відбулися з 27 до 28 липня, доберуться до Землі в період з 29 липня до 1 серпня, що й спричинить серію геомагнітних бур на Землі.

Згідно з отриманими даними, останніми днями сонячна активність була помірною, з кількома великими спалахами в південно-східному регіоні Сонця. Інший спалах стався в найбільшій активній області зірки на південному заході.

На цей час на сонячному диску є 11 областей із сонячними плямами. У південно-західному квадранті розташована найбільша і найскладніша область.

Водночас скупчення сонячних плям, які просуваються через південно-східний квадрант Сонця, продовжує зростати в розмірах. Там найчастіше виникають заплутані магнітні петлі, які ще більше дестабілізують регіон.

У південно-західному регіоні з темними плямами активність значно зросла.

Корональний викид маси, який відповідальний за геомагнітні бурі на Землі, стався в плямі M9.9. Учені вважають, що він також збігся з викидами маси інших районах темних плям на Сонці. Тому цього тижня Земля перебуватиме під впливом кількох геомагнітних бур різної інтенсивності.

Експерти нагадують, що магнітні бурі — це періоди швидкої зміни магнітного, які можуть тривати від кількох годин до кількох днів.

Магнітні бурі мають дві основні причини. По-перше, іноді Сонце запускає в космос сильний сплеск сонячного вітру, який називається викидом корональної маси. Такий потужний пори сонячного вітру зовнішню частину магнітного поля Землі, яка зазнає складних коливань. Це створює супутні електричні струми в навколоземному космічному просторі, які, своєю чергою, створюють додаткові зміни магнітного поля — все це складає “магнітну бурю”.

Іноді магнітне поле Сонця безпосередньо пов’язане з полем Землі. Цей прямий магнітний зв’язок не є нормальним станом справ. Коли це відбувається, заряджені частинки, що рухаються вздовж ліній магнітного поля, можуть легко проникати в магнітосферу, генерувати струми і змушувати магнітне поле зазнавати змін.

Іноді Сонце випускає викид корональної маси в той час, коли лінії магнітного поля Землі і Сонця безпосередньо пов’язані. Коли відбуваються ці події, на Землі може статися дійсно потужна магнітна буря.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

8 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

13 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

23 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

29 хв. ago

Студентів відрахують, навіть якщо відмінні знання: яку причину вигадали

В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…

32 хв. ago

СБУ повідомила про підозру у державній зраді нардепу Новинському: деталі

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…

35 хв. ago