Вчені вперше отримали ДНК Бетховена та розкрили таємничі подробиці про його життя

Міжнародна команда дослідників вперше в історії отримала геном легендарного композитора Людвіга ван Бетховена, аби зрозуміти стан його здоров’я та генетичний склад, пише earth.com, посилаючись на відповідне дослідження.

Для проведення аналізу вчені використали 5 пасом волосся відомого композитора. Завдяки отриманим результатам розкриваються деякі цікаві факти про Бетховена та його життя. 

Здоров’я Бетховена

Самопочуття композитора було предметом обговорень з того часу, як у 1802 році він попросив свого лікаря публічно задокументувати свою хворобу. 

Водночас нове дослідження розкриває раніше невідомі генетичні фактори через які Бетховен мав захворювання печінки, що, швидше за все, і стало причиною смерті піаніста. 

Хвороби через таємничі причини

Своєю чергою дослідникам не вдалося встановити точну причину втрати слуху або проблем зі шлунково-кишковим трактом Бетховена, проте вони виявили кілька генетичних факторів ризику захворювань печінки та знайшли докази того, що композитор був інфікований вірусом гепатиту B. Також якщо під час цієї хвороби зловживати алкоголем, то цей стан міг призвести до важкого захворювання печінки. 

Провідний автор дослідження з Кембриджського університету Трістан Бегг розповів, що Бетховен постійно вживав алкоголь, що записано у його “розмовних книгах”. 

“Якщо його вживання алкоголю було досить інтенсивним протягом досить тривалого періоду, то взаємодія з генетичними факторами ризику є одним з можливих пояснень його цирозу”, – пояснив Бегг.

Чому Бетховен міг втратити слух?

Водночас вчені не знайшли прямої генетичної причини, внаслідок чого піаніст втратив слух. 

“Хоча чіткої генетичної основи втрати слуху Бетховеном не вдалося виявити, вчені попереджають, що такий сценарій не можна повністю виключати”, – зауважив доктор Аксель Шмідт з Інституту генетики людини при Університетській лікарні Бонна.

Інші проблеми зі здоров’ям композитора

Також не було виявлено і генетичного пояснення щодо шлунково-кишкових скарг Бетховена. За словами дослідників, такі захворювання, як целіакія та непереносимість лактози, навряд чи стали причинами, якщо дивитися на геномні дані. 

“Ми не можемо точно сказати, що вбило Бетховена, але тепер ми можемо принаймні підтвердити наявність значного спадкового ризику та інфікування вірусом гепатиту В. Ми також можемо виключити кілька інших менш вірогідних генетичних причин”, – підкреслив Йоганнес Краузе з Інституту еволюційної антропології Макса Планка.

Науковці висловили сподівання, що геном Бетховена буде сприяти майбутнім дослідженням та дасть відповіді на запитання про його здоров’я та генеалогію, які залишилися. 

Романчук Микола

Recent Posts

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

6 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

10 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

21 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

27 хв. ago

Студентів відрахують, навіть якщо відмінні знання: яку причину вигадали

В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…

29 хв. ago

СБУ повідомила про підозру у державній зраді нардепу Новинському: деталі

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…

32 хв. ago