Вчені навчилися друкувати справжні сенсорні екрани на людській шкірі

Науковці з Кембридзького університету розробили метод створення адаптивних і екологічних сенсорів, які можна непомітно друкувати на різних біологічних поверхнях — шкірі, пелюстках квітів тощо.

Надихнувшись павутиною павуків, здатною пристосовуватися і прилипати до різних поверхонь, вчені інтегрували біоелектроніку у свої «павутиння», додаючи їм різні функціональні можливості, пише noworries.news.

Нитки, щонайменше в 50 разів тонші за людську волосину, настільки легкі, що їх можна друкувати просто на пухнасту голівку кульбаби, не руйнуючи її структуру. Під час друку на людській шкірі сенсори адаптуються до неї, оголюючи пори поту, і залишаються непомітними для носія. Тести на пальці людини показали, що такі сенсори можуть використовуватися для безперервного моніторингу стану організму.

Вчені вважають, що доповнення шкіри електронними сенсорами може кардинально змінити взаємодію з навколишнім світом. Наприклад, сенсори, надруковані прямо на шкірі, можуть використовуватися для безперервного моніторингу, покращенні якості відчуттів або підвищення реалістичності у віртуальній реальності.

Професорка Ян Ян Шері Хуан із Кембридзького департаменту інженерії, яка керувала дослідженням, зазначила: «Якщо потрібно точно виміряти щось на біологічній поверхні, наприклад, шкірі або аркуші, інтерфейс між пристроєм і поверхнею має вирішальне значення. Нам також потрібна біоелектроніка, яка повністю непомітна для користувача, щоб вона не заважала його взаємодії зі світом, і щоб вона була стійкою та маловитратною».

Дослідники вважають, що їхні пристрої можуть використовуватися в таких галузях, як моніторинг здоров’я, віртуальна реальність, точне сільське господарство і моніторинг навколишнього середовища. У майбутньому у прогресивну методику друку волокон можуть бути інтегровані інші матеріали для створення сенсорів.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Аналітики назвали авто з найбільшою смертністю у аваріях

У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…

3 хв. ago

Cуд анулював шлюб пари через дві таємниці дружини: що вона приховувала

Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…

12 хв. ago

У Києві затримали чергову керівницю МСЕК. Які послуги вона надавала чоловікам

У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…

20 хв. ago

Майбутній король Норвегії висловився про арешт його пасинка, якого звинувачують у насильстві

Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…

27 хв. ago

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

36 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

45 хв. ago