Крок до Марса: ядерне ракетне пальне NASA витримало температуру понад 2000 градусів

Компанія General Atomics Electromagnetic Systems спільно з NASA провели успішні випробування ядерного пального, яке може стати джерелом енергії для майбутніх швидких космічних польотів, включно з місіями на Марсі, пише SciTechDaily.

Зазначається, що це досягнення довело довговічність пального в екстремальних космічних умовах. Завдяки цьому інженери наближаються до створення практичних ядерних теплових теплових силових установок для освоєння більш глибокого космосу.

“Результати недавніх випробувань є найважливішою віхою в успішній демонстрації конструкції палива для реакторів NTP. Паливо має витримувати надзвичайно високі температури і середовище гарячого водневого газу, з яким зазвичай стикається реактор NTP, що працює в космосі. Ми дуже натхнені позитивними результатами випробувань, які доводять, що паливо може витримати ці умови експлуатації, наближаючи нас до реалізації потенціалу безпечної та надійної ядерної теплової тяги для цислунарних і далеких космічних польотів”, – розповів президент General Atomics Electromagnetic Systems Скотт Форні.

У виданні поділилися, що загалом було проведено кілька високоефективних випробувань палива в Гантсвіллі, штат Алабама. Ядерне паливо випробовували з пропусканням гарячого водню через зразки і піддавали шести термічним циклам, які швидко наростали до пікової температури +2326 °C.

Кожен цикл містив 20-хвилинну витримку при піковій температурі, щоб продемонструвати ефективність захисту паливного матеріалу від ерозії і деградації під впливом гарячого водню. Були проведені додаткові випробування з різними захисними елементами, щоб отримати додаткові дані про те, як різні поліпшення матеріалу покращують роботу в умовах, подібних до реактора.

“Наскільки нам відомо, ми стали першою компанією, яка використала компактну установку для екологічних випробувань паливних елементів (CFEET) у NASA MSFC для успішного тестування та демонстрації живучості палива після термоциклінгу у водні за репрезентативних температур та швидкостей”, – сказала віцепрезидентка підрозділу ядерних технологій та матеріалів у General Atomics Electromagnetic Systems Крістіна Бек.

За її словами, завдяки новому паливу ядерна теплова силова установка буде вдвічі-втричі ефективнішою за звичайні хімічні ракетні двигуни. Бек додала, що вчені продовжать удосконалювати свою розробку.

Романчук Микола

Recent Posts

Зрадник Азаров активно будує нову кар’єру у РФ: чим займатиметься та до чого тут Кадиров

Колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров продовжує намагатися здобути нові титули та посади в Росії. Цього…

7 хв. ago

Обмежено придатних масово женуть на ВЛК: як не потрапити у мобілізаційні списки

В Україні всіх військовозобов’язаних, які отримали статус "обмежено придатних до служби", зобов’язали знову пройти військово-лікарську…

8 хв. ago

Ви теж платили цей штраф? Суди масово стають на бік водіїв – про яке порушення йдеться

Неправильне паркування – одне з найпоширеніших порушень правил дорожнього руху в Україні. Штрафи за нього…

10 хв. ago

США шукали Ковчег з допомогою екстрасенсів: екс-агент ЦРУ каже, що знає, де він

Місцезнаходження Ковчега Заповіту, якому приписують магічні властивості та здатність нести смерть тим, хто його торкається,…

11 хв. ago

Гра на мільярди: Трампа могли використати для атаки на світові ринки — деталі схеми

Курс акцій на біржі та криптовалюти після запровадження нових митних тарифів різко впали. Як припускає…

1 годину ago

Вже офіційно: через місяць почнуться масові відключення світла – кого торкнеться

В Україні навіть місячна заборгованість за електроенергію може призвести до відключення і жодних винятків навіть…

1 годину ago