Дослідники з Каліфорнійського технологічного інституту проаналізували, наскільки швидко люди думають. Застосувавши методи теорії інформації та вивчивши численні дослідження людської діяльності, наприклад читання, письма, відеоігор і складання кубиків Рубіка, вчені дійшли несподіваних висновків.
Науковці визначили, що люди думають зі швидкістю лише 10 біт на секунду, тоді як наші сенсорні системи збирають дані зі швидкістю один мільярд біт на секунду — у 100 мільйонів разів швидше. Це відкриття породжує нові питання для нейробіологів: чому люди можуть зосереджуватися лише на одній думці одночасно, коли органи чуття можуть обробляти тисячі вхідних даних одночасно, пише TechExplorist.
За науковими даними, з понад 85 мільярдів нейронів у мозку приблизно одна третина присутня в корі, зовнішньому шарі мозку, і відповідає за складне мислення. Кожен нейрон може передавати понад десять біт інформації в секунду і має високі навички обробки інформації. Але чому вони цього не роблять і чому люди так повільно мислять, якщо так багато нейронів, думають вчені.
“Щомиті ми витягуємо лише 10 біт із трильйона, який сприймають наші органи чуття, і використовуємо їх, щоб сприймати навколишній світ і приймати рішення. Це викликає парадокс: що робить мозок, щоб фільтрувати всю цю інформацію?” – ставлять собі питання науковці з лабораторії Маркуса Майстера.
Враховуючи відкриття цього “обмеження швидкості” в мозку, Мейстер припускає, що нейронаукові дослідження повинні розглянути ці парадокси в майбутніх дослідженнях.
Вчені намагаються також зрозуміти, чому мозок може обробляти лише одну думку за раз, а не кілька, як це роблять сенсорні системи. Дослідники припускають, що це обмеження може бути пов’язане з тим, як розвивався людський мозок.
“Наші предки адаптувалися до середовища, де світ рухався досить повільно, щоб вижити все ще було можливим, навіть з обмеженою обчислювальною потужністю. Дослідження припускає, що 10 біт на секунду мислення дійсно необхідні лише в найгірших сценаріях високого тиску. Здебільшого наше оточення змінюється набагато повільніше та з більш керованим темпом”, — кажуть автори дослідження.
За словами фахівців, нещодавно технічні лідери запропонували створити прямий зв’язок між мозком людини та комп’ютером, щоб забезпечити швидший зв’язок. Однак дослідження показує, що людський мозок все одно буде спілкуватися зі швидкістю 10 біт на секунду навіть за такого інтерфейсу, як мозок-комп’ютер.
Золота жаба-дереволаз (Phyllobates terribilis) — одна з найотруйніших істот на планеті. Незважаючи на свій невеликий розмір — не більший за людський ніготь, — ця яскраво…
В Україні триває дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Справа в…
У 2025 році водіям можуть виписати штраф за червоні поворотники, навіть якщо авто пройшло сертифікацію.…
Податкова служба з 1 березня автоматично відстежує всі грошові перекази, що надходять на рахунки осіб,…
Деякі українські пенсіонери можуть зненацька виявити, що не можуть отримати доступу до своїх пенсійних виплат.…
Лікарка Карін Ґінсберг понад 25 років працювала педіатром у Сполучених Штатах, однак протягом останнього часу,…