Вчені вперше визначили швидкість людської думки

Дослідники з Каліфорнійського технологічного інституту проаналізували, наскільки швидко люди думають. Застосувавши методи теорії інформації та вивчивши численні дослідження людської діяльності, наприклад читання, письма, відеоігор і складання кубиків Рубіка, вчені дійшли несподіваних висновків.

Науковці визначили, що люди думають зі швидкістю лише 10 біт на секунду, тоді як наші сенсорні системи збирають дані зі швидкістю один мільярд біт на секунду — у 100 мільйонів разів швидше. Це відкриття породжує нові питання для нейробіологів: чому люди можуть зосереджуватися лише на одній думці одночасно, коли органи чуття можуть обробляти тисячі вхідних даних одночасно, пише TechExplorist.

Вчені вперше визначили швидкість людської думки

За науковими даними, з понад 85 мільярдів нейронів у мозку приблизно одна третина присутня в корі, зовнішньому шарі мозку, і відповідає за складне мислення. Кожен нейрон може передавати понад десять біт інформації в секунду і має високі навички обробки інформації. Але чому вони цього не роблять і чому люди так повільно мислять, якщо так багато нейронів, думають вчені.

“Щомиті ми витягуємо лише 10 біт із трильйона, який сприймають наші органи чуття, і використовуємо їх, щоб сприймати навколишній світ і приймати рішення. Це викликає парадокс: що робить мозок, щоб фільтрувати всю цю інформацію?” – ставлять собі питання науковці з лабораторії Маркуса Майстера.

Враховуючи відкриття цього “обмеження швидкості” в мозку, Мейстер припускає, що нейронаукові дослідження повинні розглянути ці парадокси в майбутніх дослідженнях.

Вчені намагаються також зрозуміти, чому мозок може обробляти лише одну думку за раз, а не кілька, як це роблять сенсорні системи. Дослідники припускають, що це обмеження може бути пов’язане з тим, як розвивався людський мозок.

“Наші предки адаптувалися до середовища, де світ рухався досить повільно, щоб вижити все ще було можливим, навіть з обмеженою обчислювальною потужністю. Дослідження припускає, що 10 біт на секунду мислення дійсно необхідні лише в найгірших сценаріях високого тиску. Здебільшого наше оточення змінюється набагато повільніше та з більш керованим темпом”, — кажуть автори дослідження.

За словами фахівців, нещодавно технічні лідери запропонували створити прямий зв’язок між мозком людини та комп’ютером, щоб забезпечити швидший зв’язок. Однак дослідження показує, що людський мозок все одно буде спілкуватися зі швидкістю 10 біт на секунду навіть за такого інтерфейсу, як мозок-комп’ютер.

Коломієць Надія

Recent Posts

Життя на Землі може опинитися під загрозою: починають вимирати важливі гриби

Гриби, які є основними учасниками екосистеми під лісовою підстилкою, забезпечують кругообіг поживних речовин і здоров’я рослин. Ці невидимі,…

6 години ago

Британський регулятор оштрафував OnlyFans на 1 млн фунтів стерлінгів

Цифровий регулятор Великої Британії Ofcom оштрафував компанію Fenix International Limited, яка є оператором платформи OnlyFans,…

7 години ago

“Вони сидять у тилу”: кого пропонують мобілізувати в Україні замість зниження призовного віку

В умовах затяжної війни питання мобілізації набирає нових обертів. Замість того, щоб підвищувати мобілізаційний вік,…

7 години ago

Ощадбанк вимагатиме SMS-підтвердження: які операції потраплять під нові правила

Ощадбанк запроваджує нову систему захисту клієнтських фінансових операцій шляхом посилення автентифікації, що спрямована на протидію…

7 години ago

Перша дівчина долучилася до лав ЗСУ за «Контрактом 18-24»

До лав Збройних сил України за «Контрактом 18-24» долучилася перша дівчина. Як інформує Генеральний штаб ЗСУ.…

7 години ago

Хто хоче власний літак? В Україні на аукціон виставили лайнер “за копійки”

В Україні будь-який охочий може придбати за 3 мільйони гривень особистий пасажирський літак. Втім, політати…

7 години ago