Дивовижне зцілення: китайські вчені оживили мозок свині майже через годину після її смерті

Китайські дослідники спромоглися відновити активність у мозку свиней майже через годину після припинення кровообігу тварин. У деяких випадках функціональність підтримувалася годинами. Про це повідомляє Science Alert.

Зазначаєтьтся, що це досягнення є величезним кроком вперед у розробці способів відновлення функції мозку після раптової зупинки серця пацієнта і свідчить про те, що лікарі можуть розширити вікно для успішної реанімації пацієнтів після зупинки серця.

“Хитрість? Включення неушкодженої печінки пацієнта – органу, який організм використовує для очищення крові – до системи життєзабезпечення, яка використовується для відновлення роботи мозку”, – йдеться у статті.

Автори зазначають, що раптова зупинка серця викликає масу проблем в організмі через швидке припинення кровотоку. Подальше зниження кровообігу в частинах тіла називається ішемією, і коли воно відбувається в мозку, воно може спричинити непоправні процеси.

“Використовуючи 17 тибетських міні-свиней, вирощених у лабораторії, команда порівняла включення печінки у втрату кровообігу. В одній серії експериментів дві групи свиней піддавали ішемії мозку протягом 30 хвилин; одна з груп також була піддана ішемії печінки, а інша ні. Водночас контрольна група не зазнавала ішемії”, – пише видання.

Вчені побачили, що коли свиней піддали евтаназії та дослідили їхній мозок, контрольна група мала найменше пошкодження мозку, натомість група, яка не була піддана ішемії печінки, показала значно менше пошкодження мозку.

Команда також експериментувала з різними затримками, підключаючи мозок до системи, що підтримується печінкою, з інтервалами в 30 хвилин, 50 хвилин, 60 хвилин і 240 хвилин. Найдовший інтервал, який показав найбільшу перспективу, становив 50 хвилин після того, як його позбавили крові: мозок відновив електричну активність і підтримувався в такому стані протягом шести годин, поки експеримент не припинили:

“Примітно, що в мозку, якому бракувало кисню протягом 60 хвилин, активність відновилася лише за три години до згасання, що свідчить про критичний проміжок часу, протягом якого реанімація може бути успішною з додаванням функціонуючої печінки”.

Ці результати, за словами дослідників, свідчать про те, що печінка відіграє важливу роль у розвитку ураження головного мозку після зупинки серця. Отримані дані пропонують нові шляхи для дослідження травм головного мозку та можуть покращити показники виживаності та результати відновлення пацієнтів у майбутньому.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Острів вічної весни: названо місце у Європі, де буде тепло навіть у листопаді

Коли осінь повільно, але впевнено "з'їдає "останні теплі дні, настає момент, коли хочеться втекти в…

2 години ago

Як співачка з 8 млн слухачів на Spotify стала королевою ніжок на OnlyFans

Лілі Аллен, британська поп-зірка та авторка хітів, відверто поділилася іронією власної кар’єри: її ноги, виявляється,…

3 години ago

“Я б ще по хребту давав”: військовий жорстко висловився про “бусифікацію”

Український військовий жорстко висловився щодо людей, які вчасно не оновили дані. За його словами, держава витрачає…

3 години ago

Частину зарплати доведеться віддати: у Кабміні розповіли, скільки і куди підуть гроші

Українці будуть змушені відраховувати гроші до бюджету України у разі ухвалення нового законопроекту. Про це йдеться у…

3 години ago

Принц Вільям і Кейт Міддлтон готуються до смерті Чарльза III на тлі його боротьби з раком

Принцеса Кетрін повернулася з новими силами до своїх королівських обов’язків і чудово справляється з батьківськими завданнями, коли…

3 години ago

Забудьте про ТЦК до кінця року: кому з чоловіків не треба йти у військкомат

Деякі військовозобов'язані можуть не оновлювати свої дані до ТЦК до кінця року. Про це заявив представник Генштабу…

3 години ago