Дивовижне зцілення: китайські вчені оживили мозок свині майже через годину після її смерті

Китайські дослідники спромоглися відновити активність у мозку свиней майже через годину після припинення кровообігу тварин. У деяких випадках функціональність підтримувалася годинами. Про це повідомляє Science Alert.

Зазначаєтьтся, що це досягнення є величезним кроком вперед у розробці способів відновлення функції мозку після раптової зупинки серця пацієнта і свідчить про те, що лікарі можуть розширити вікно для успішної реанімації пацієнтів після зупинки серця.

“Хитрість? Включення неушкодженої печінки пацієнта – органу, який організм використовує для очищення крові – до системи життєзабезпечення, яка використовується для відновлення роботи мозку”, – йдеться у статті.

Автори зазначають, що раптова зупинка серця викликає масу проблем в організмі через швидке припинення кровотоку. Подальше зниження кровообігу в частинах тіла називається ішемією, і коли воно відбувається в мозку, воно може спричинити непоправні процеси.

“Використовуючи 17 тибетських міні-свиней, вирощених у лабораторії, команда порівняла включення печінки у втрату кровообігу. В одній серії експериментів дві групи свиней піддавали ішемії мозку протягом 30 хвилин; одна з груп також була піддана ішемії печінки, а інша ні. Водночас контрольна група не зазнавала ішемії”, – пише видання.

Вчені побачили, що коли свиней піддали евтаназії та дослідили їхній мозок, контрольна група мала найменше пошкодження мозку, натомість група, яка не була піддана ішемії печінки, показала значно менше пошкодження мозку.

Команда також експериментувала з різними затримками, підключаючи мозок до системи, що підтримується печінкою, з інтервалами в 30 хвилин, 50 хвилин, 60 хвилин і 240 хвилин. Найдовший інтервал, який показав найбільшу перспективу, становив 50 хвилин після того, як його позбавили крові: мозок відновив електричну активність і підтримувався в такому стані протягом шести годин, поки експеримент не припинили:

“Примітно, що в мозку, якому бракувало кисню протягом 60 хвилин, активність відновилася лише за три години до згасання, що свідчить про критичний проміжок часу, протягом якого реанімація може бути успішною з додаванням функціонуючої печінки”.

Ці результати, за словами дослідників, свідчать про те, що печінка відіграє важливу роль у розвитку ураження головного мозку після зупинки серця. Отримані дані пропонують нові шляхи для дослідження травм головного мозку та можуть покращити показники виживаності та результати відновлення пацієнтів у майбутньому.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Готували підриви і пожежі: у Польщі викрито міжнародну диверсійну групу

У Польщі правоохоронці затримали чотирьох людей за підготовку та здійснення міжнародної диверсійної діяльності. Фігуранти готували пошкодження промислових…

3 хв. ago

Не врятують навіть оновлені дані: кого з чоловіків примусово доставлять до ТЦК

Військовозобов'язані українці, які оновили дані у додатку "Резерв+", почали отримувати повідомлення про порушення військового обліку…

12 хв. ago

Летовище майбутнього: Саудівська Аравія будує найбільший аеропорт планети

Шість гігантських злітно-посадкових смуг, 12 квадратних кілометрів магазинів і цінник у 23 мільярди фунтів стерлінгів…

17 хв. ago

До України йдуть прохолода та мокрий сніг: синоптикиня назвала точні дати

В Україні продовжує панувати поле підвищеного тиску, тому істотних змін погоди найближчим часом не передбачається. Однак на…

21 хв. ago

Гучний скандал навколо будинку у Києві, де “Шахед” убив 14-річну дівчинку: подробиці шокують

Розбита російським "Шахедом" київська багатоповерхівка — ці кадри шокували мільйони українців наприкінці минулого грудня, облетівши…

31 хв. ago

Вінстон Черчилль повернувся: привид прем’єра Британії помічений у жіночому туалеті

Вінстон Черчилль не може спочити навіть після смерті, і тепер він обрав собі незвичне місце…

36 хв. ago