Кит-вбивця з ножем і людські голови: ШІ знайшов досі невідомі геогліфи на плато Наска (фото)

На перуанському плато Наска виявили стародавній геогліф, що нагадує кита-вбивцю з ножем. Ця знахідка є одним із 303 нових геогліфів, виявлених за допомогою системи штучного інтелекту, деякі з яких містять зображення відтятих голів і людських жертвоприношень, пише IFLScience.

Лінії Наска, вперше виявлені в 1940-х роках, вже давно привертають увагу істориків та археологів. Попри десятиліття досліджень, так і не з’явилося єдиної думки про призначення цих масивних малюнків.

Раніше було відомо 430 геогліфів, що складалися як з великих фігур “лінійного типу”, створених шляхом розчищення скель, щоб оголити землю під ними, так і з менших зображень “рельєфного типу”, створених шляхом розміщення каміння на землі. З часом багато з цих малюнків потьмяніли через вивітрювання та інші природні фактори, що ускладнює їхнє виявлення.

Фото: Masato Sakai

Створені близько 100 р. до н. е., багато з цих геогліфів зараз важко виявити, а їхня величезна кількість і масштаб роблять традиційні методи дослідження недостатніми для їхнього повного розуміння. Щоб прискорити процес, дослідники звернулися до технології штучного інтелекту.

Проаналізувавши аерофотознімки, програма ШІ змогла виявити понад 300 додаткових геогліфів, зокрема, невеликі рельєфні малюнки, на яких, як правило, зображені люди, тварини та сцени, пов’язані з людськими жертвоприношеннями.

Дослідження показало, що 81,6 відсотка нещодавно виявлених рельєфних геогліфів зображують людей або речі, на які вплинули люди. Тим часом 64 відсотки лінійних малюнків зображували диких тварин.

Лінійні геогліфи, в середньому 90 метрів завдовжки, часто зустрічаються поблизу паломницьких маршрутів, що ведуть до стародавнього храму Кауачі, що дозволяє припустити, що вони могли відігравати певну роль у церемоніальних ритуалах, пов’язаних із цими тваринами.

І навпаки, менші рельєфні геогліфи, зазвичай близько 9 метрів завдовжки, виявили біля неформальних пішохідних стежок. Ці стежки, схоже, не ведуть до жодних великих об’єктів, що вказує на те, що ці менші малюнки могли слугувати засобом обміну інформацією між меншими групами, можливо, пов’язаною з місцевою людською діяльністю.

Романчук Микола

Recent Posts

Жінка вирішила схуднути за допомогою рибних консервів і розповіла, що з цього вийшло

60-річна фельдшерка на ім'я Джейн розповіла, що їла 70 днів лише сардини. Ця дієта допомогла…

1 годину ago

“Розпилили бюджет”: фото оборонних споруд на Одещині розлютило мережу

Фортифікаційні споруди в Білгород-Дністровському районі Одеської області потонули в піску. Це трапилося через їх близьке…

1 годину ago

Кому з українців точно не прийде повістка поштою: названо дві категорії

В Україні триває загальна мобілізація та діє воєнний стан. Наразі планується, що чоловікам, які підлягають…

1 годину ago

У ЗСУ розповіли, чому великі втрати серед новобранців

Одразу після прибуття на фронт новобранці ЗСУ втрачають убитими і пораненими більше половини особового складу.…

1 годину ago

На аукціон виставили розкішне авто Альфреда Хічкока (фото)

У США на аукціоні Bring a Trailer продається розкішний седан Bentley S1 Continental Flying Spur…

1 годину ago

Пенсії підвищать із жовтня: кого “озолотять”

З 1 жовтня 2024 року деякі пенсіонери в Україні отримають додаток до пенсії, незважаючи на…

1 годину ago