Таємнича субстанція, якою вкриті 3600-річні мумії, виявилася найдавнішим сиром у світі

Таємнича біла субстанція, розмазана по головах і шиях 3600-річних мумій у Китаї, виявилася найдавнішим сиром у світі.

Спочатку дослідники виявили загадковий матеріал, розмазаний по декількох муміях, похованих на кладовищі Сяохе в північно-західній частині Китаю в Таримській улоговині, близько двох десятиліть тому. Тепер тести ДНК показали, що таємнича липка субстанція була кефірним сиром, пробіотичним м’яким сиром, і що його було вироблено з використанням коров’ячого та козячого сиру тисячі років тому, згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Cell.

Сир містив кілька видів бактерій і грибків, зокрема Lactobacillus kefiranofaciens і Pichia kudriavzevii, обидва з яких зустрічаються в сучасних кефірних зернах. Ці зерна являють собою “симбіотичні культури”, які складаються з суміші бактерій і дріжджів, що ферментують молоко в сир, подібно до “закваски”, згідно із заявою.

“Це найдавніший відомий зразок сиру, коли-небудь виявлений у світі. Такі продукти, як сир, вкрай складно зберігати протягом тисяч років, що робить це рідкісною і цінною можливістю”, – йдеться в заяві старшого автора дослідження Цяомей Фу, палеонтолога з Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Китайської академії наук у Пекіні.

Фу додав, що “вивчення стародавнього сиру в найдрібніших подробицях може допомогти нам краще зрозуміти раціон і культуру наших предків”.

Дослідники також визначили, що зерна L. kefiranofaciens були тісно пов’язані зі схожими, що походять із Тибету. Секвенуючи бактеріальні гени, дослідники змогли “відстежити, як пробіотичні бактерії розвивалися протягом останніх 3600 років”, ідеться в заяві.

“Наші спостереження показують, що культуру кефіру підтримували в північно-західному китайському регіоні Сіньцзян із часів бронзового століття”, – сказав Фу. “Ми можемо спостерігати, як розвивалася бактерія протягом останніх 3000 років. Ба більше, вивчаючи молочні продукти, ми отримали більш ясну картину стародавнього людського життя та їхньої взаємодії зі світом”.

Однак залишається невідомим, чому ці люди спочатку були покриті сиром.

Романчук Микола

Recent Posts

Створили ліки, які знижують ризик захворювань серця на 94%

Компанія Eli Lilly представила багатообіцяючі результати другого етапу клінічних випробувань леподисірану - нового препарату для…

6 хв. ago

Корисні поради: яку зубну пасту потрібно використовувати вранці, а яку ввечері

Вранці потрібно чистити зуби пастою, що захищає від карієсу та зміцнює емаль. Для вечірнього чищення…

15 хв. ago

У США заговорили про неможливість перемир’я в Україні найближчими місяцями, – Reuters

У адміністрації президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа вважають, що навряд чи зможуть досягти припинення вогню в…

30 хв. ago

Міністерство освіти України розповіло, як демографічна криза вплине на дитсадки

Пандемія та війна в Україні спричинили демографічну кризу, наслідки якої припали також і на дошкільну…

40 хв. ago

Угорщина та Сербія домовилися про зміцнення військової співпраці

Сербія та Угорщина наблизилися до створення спільного військового союзу. Міністри оборони країн у Белграді підписали…

45 хв. ago

Китай тренує армію для блокування Тайваню та завдання точних ударів

2 квітня Китай проводить навколо Тайваню другий день військових навчань із кодовою назвою Strait Thunder-2025A.…

55 хв. ago