Вчені розгадали ще одну таємницю “Мона Лізи”

Фахівчиня з епохи Відродження Анн Піццоруссо стверджує, що їй вдалося розгадати одну з таємниць картини “Мона Ліза”. Дослідниця запевняє, що вона визначила фон портрета: місто Лекко, розташоване на березі озера Комо на півночі Італії.

Про це пише Discover Magazine.

Століттями мистецтвознавці по всьому світу сперечалися про те, яке місце надихнуло да Вінчі на мальовниче тло Мони Лізи, і чи існує на Землі взагалі це місце, зображене на полотні. Тепер Піццоруссо стверджує, що використовувала свій досвід у геології, щоб зіставити вапнякові скелі на картині з мальовничим пейзажем Лекко.

Неозброєним оком тло картини може здатися не дуже помітним, проте воно містить кілька ключових підказок, на які звернула увагу Піццорусса. Наприклад, на задньому плані зображено міст, який можна зіставити з Понте Аццоне Вісконті — арковим мостом 14 століття, що перетинає річку в Лекко. Ще однією підказкою є те, що розташування міста на березі озера також поєднується з водним шляхом, який можна помітити на тлі картини.

За словами дослідниці, найбільш переконливим доказом є скелясті кручі, що височіють над Моною Лізою на портреті. Піццорусса помітила, що гори на картині здаються зробленими з вапняку і нагадують Доломітові Альпи Лекко — вапнякові, доломітові та глинисті гори, що оточують місто. Ці височини відомі своїми яскравими квітами та багатою рослинністю.

“Мона Ліза”, або “Джоконда” — всесвітньо відома картина Леонардо да Вінчі, яка дала назву науковому феномену — “ефект Мони Лізи”. Коли створюється враження, що субʼєкт зображення завжди дивиться прямо на вас, незалежно від того, де ви стоїте. Науковці розвіяли міф про погляд Мони Лізи і зʼясували, що жінка на картині не дивиться прямо.

Леонардо намалював “Мону Лізу” на початку 16 століття у Флоренції.

Довідка:

Леонардо да Вінчі – один з найвідоміших скульпторів, архітекторів, художників, учених, винахідників епохи Відродження. Да Вінчі зображав Мадонну й малював портрети. Деякі картини він десятиліттями зберігав у майстерні й допрацьовував знову й знову. Найвідоміша картина “Мона Ліза”, яку сьогодні можна побачити в паризькому Луврі, роками подорожувала з митцем.

Майстер, до речі, залишив і не так вже багато картин – понад десяток живописних робіт сьогодні впевнено приписують авторству Леонардо. Водночас існує багато досліджень да Вінчі з анатомії, ескізів, текстів, написаних дзеркальним шрифтом, і проєктів, які не мають мистецької цінності, як летючі пристрої або водолазне спорядження. Да Вінчі малював конструкції мостів і спланував ціле місто. Попри це, більшість його ідей так і не були втіленими.

Ольга Степанова

Recent Posts

Секс спартанських жінок викликав заздрість істориків: такого не було у всій Греції

У стародавній Спарті було прийнято, щоб жінки виходили заміж і народжували дітей більш, ніж від…

4 години ago

П’яна гола дантистка “тероризує” Німеччину

Жінка дантист "тероризує" мешканців Вестфалії своїми п'яними витівками, зокрема дантистка приходила на роботу з мачете.…

4 години ago

На честь Тейлор Свіфт переназвуть місто в Німеччині (фото)

На честь американської співачки Тейлор Свіфт перейменують місто в Німеччині. Про це пише People. Місто Гельзенкірхен отримає…

4 години ago

Алкоголь, змішаний з енергетиком, покращує мозок: але, що далі

Нещодавні експерименти на щурах показали, що змішування енергетичних напоїв з алкоголем може спричинити довгострокові проблеми з розумовими функціями. Італійські…

4 години ago

Пройти треба всім водіям без винятку: в Україні повертають техогляд

В Україні не відмовилися від планів щодо впровадження обов’язкового техогляду всіх легкових автомобілів. Про це…

4 години ago

Все дуже серйозно: до Ради внесли закон про захист чоловіків від ТЦК, що пропонують

В Україні набрав чинності закон про мобілізацію ще 18 травня, проте тепер з'явився новий проєкт закону, який…

5 години ago