Північний магнітний полюс Землі знову змістився: тепер він ближче до Сибіру

Північний магнітний полюс Землі продовжує рухатися в бік Росії. Вчені опублікували нову модель, яка відстежує його положення, виявивши, що полюс тепер ближче до Сибіру, ​​ніж п’ять років тому. 

Про це пише CNN. На відміну від географічного північного полюса, який має фіксоване місце розташування, положення північного магнітного полюса визначається магнітним полем Землі, яке постійно рухається. 

“За останні кілька десятиліть рух магнітного півночі був безпрецедентним – він різко прискорився, а потім різко сповільнився, хоча вчені не можуть пояснити основну причину незвичайної поведінки магнітного поля”, – сказано в статті. 

Глобальні системи позиціонування, зокрема ті, що використовуються літаками та кораблями, знаходять магнітну північ за допомогою Всесвітньої магнітної моделі (WMM). Вона була розроблена Британською геологічною службою та Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень США. Ця модель відзначає встановлене положення магнітної півночі і прогнозує майбутній дрейф на основі траєкторії за останні кілька років.

Для того, аби зберегти точність вимірювань GPS, кожні п’ять років дослідники переглядають модель, скидаючи офіційне положення магнітної півночі та вводячи нові прогнози щодо її руху на наступні п’ять років. 

“Великі авіакомпанії оновлять навігаційне програмне забезпечення для всього свого парку літаків, щоб завантажити його в нову модель, а військовим в НАТО потрібно буде оновити програмне забезпечення у величезній кількості складних навігаційних систем для всіх видів обладнання”, – сказав доктор Вільям Браун, геофізик і дослідник геомагнетизму з Британської геологічної служби. 

У 1990 році його рух північного магнітного полюса прискорився, збільшившись з 15 кілометрів на рік до 55 кілометрів на рік. Цей зсув був безпрецедентним, зазначають вчені. А приблизно в 2015 році дрейф сповільнився приблизно до 35 кілометрів на рік. Швидке уповільнення також було безпрецедентним, тож до 2019 року коливання настільки відхилилися від попередньої моделі, що вчені оновили її на рік раніше.

Вчені очікують, що дрейф у бік Росії продовжуватиме сповільнюватися, хоча, за словами Брауна, є певна невизначеність щодо того, як довго триватиме уповільнення та чи продовжуватиметься воно нинішніми темпами.

“Це може змінити свою швидкість або навіть знову пришвидшитися. Ми продовжуватимемо стежити за ситуацією та оцінювати продуктивність WMM, але ми не очікуємо, що потрібно буде випустити нову модель до запланованого оновлення в 2030 році”, – сказав він. 

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Названо “здорові” продукти, які призводять до різкого збільшення ваги

Деякі продукти призводять до набору ваги, порушуючи обмін речовин і заважаючи організму засвоювати поживні речовини.…

2 хв. ago

Накопичувальна пенсія: коли запровадять в Україні

Вже цього року може бути ухвалено рішення щодо пенсійної реформи та запровадження накопичувальної пенсії. Система може…

10 хв. ago

“Це божевілля”: Білл Гейтс засудив втручання Ілона Маска у європейську політику

Американський бізнесмен Білл Гейтс не схвалює те, що відомий розробник Ілон Маск втручається у політику іноземних країн,…

21 хв. ago

Мобілізація з 18 років: яку реформу задумала влада, і чи зніме вона напругу

Офіс Президента України розглядає можливість впровадження реформи, яка передбачає добровільний військовий контракт для чоловіків віком…

30 хв. ago

Як запобігти утворенню шишок на шинах: поради для автовласників

Автовласники повинні регулярно перевіряти шини на наявність шишок, які свідчать про пошкодження і можуть бути небезпечними…

38 хв. ago

Вигадав ідею для бізнесу: депутат в аеропортах крав валізи та продавав їх вміст

У Португалії депутат від ультраправої партії Chega! Мігель Арруда почав красти валізи в аеропортах, та ймовірно, продаючи…

45 хв. ago