Астронавт став найбільш ізольованою людиною в історії: що сталося (фото)

Американський астронавт Альфред Ворден 1971 року встановив рекорд найбільш ізольованої людини в історії під час роботи пілотом командного модуля місячної місії “Аполлон-15”.

Його історію пригадала Книга рекордів Гіннеса.

Ал перебував на відстані 3 596,4 км від найближчої живої людини від 30 липня до 1 серпня, поки його колеги-астронавти Девід Скотт і Джеймс Ірвін досліджували поверхню Місяця на базі Гедлі.

За ці три дні, за словами Альфреда, він зробив “щось на зразок 38 обертів навколо Місяця”.

Під час інтерв’ю на Facebook Live 2016 року Ал відкрито розповів головному редактору Книги рекордів Гіннеса Крейгу Глендею про свій досвід встановлення рекорду. Він сказав: “Я не знаю, як це пояснити. Так, я був досить ізольований. Інші хлопці теж були ізольовані, але я думаю, що я був трохи далі, ніж вони. Я провів три дні на місячній орбіті, поки Дейв Скотт і Джеймс Ірвін були на поверхні. Я багато займався наукою, зробив багато речей, став найбільш ізольованою людиною в історії, провів багато наукових експериментів, зробив багато візуальних спостережень Місяця. Зайнятий, зайнятий, зайнятий, близько 20 годин на день, роблячи все це”.

Альфред Ворден / Фото: NASA

Коли Крейг запитав, чи усвідомлював він тоді, що був найбільш ізольованою людиною, Ал відповів: “Я не думав про це, тому що до мого польоту було три польоти, в яких пілоти-командири також перебували на місячній орбіті самі, як і я. Мені довелося б повернутися назад, в космос. Я мав би повернутися назад і подивитися на траєкторії, щоб побачити, чи був я далі, але, очевидно, я був, тому що ви, хлопці, підхопили це”.

Альфред сказав, що поки він був сам, він не міг навіть поговорити зі своїми колегами-астронавтами або з NASA, тому що він був на зворотному боці Місяця.

Про те, як це – бути в космосі на самоті, він поділився: “Мушу вам сказати, що для мене це найкраща частина польоту – бути самому на місячній орбіті. Космічний корабель був повністю в моєму розпорядженні, я міг робити все, що хотів, але я зосередився на науці, і мені не заважали ті хлопці, які весь час стояли на моєму шляху. Мені було набагато легше робити те, що я мав робити. А ще, проживши з ними чотири дні, щоб дістатися туди, я був дуже радий позбутися їх на деякий час”.

За словами Ала, лише для цього польоту він тренувався в середньому 70 годин на тиждень протягом трьох років. Ця ж місія також стала першою місячною місією з використанням місяцеходу 7 серпня 1971 року.

Ал помер 2020 року у віці 88 років.

Романчук Микола

Recent Posts

Тепер усе по-новому: ТЦК переходить на ручний режим надання відстрочок – перевірять кожного

Верховна Рада України нещодавно продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року.…

2 хв. ago

У Парижі знайшли “таємну дочку Путіна”, – ЗМІ

Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…

11 хв. ago

ЗСУ зазнають великих втрат: у Третій штурмовій назвали ключову причину

Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…

20 хв. ago

Що залишиться від столиці, якщо Путін влупить “Орешником” по Хрещатику

Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…

28 хв. ago

Призначення пенсії за віком: скільки потрібно мати стажу у 2024 році

Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…

33 хв. ago

Ще одній категорії дадуть відстрочку від мобілізації: про кого йдеться

Омбудсман України Дмитро Лубінець запропонував надати відстрочку від мобілізації для чоловіків, які раніше були незаконно…

44 хв. ago