Залізниця на Місяці: для чого вона потрібна і коли її побудують

Приблизно через два роки і шість місяців у межах місії Artemis 3 астронавти NASA ступлять на поверхню Місяця вперше за понад п’ятдесят років. Крім цього в найближчому майбутньому планується будівництво орбітальної місячної станції, а також баз на поверхні Місяця та іншої інфраструктури. Щоб полегшити процес освоєння Місяця, Управління перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США DARPA ще торік розпочало 10-річне дослідження можливостей місячної архітектури. Тепер же стало відомо, що американська компанія Northrop Grumman уклала контракт із DARPA для розробки концепції та будівництва мережі залізниць на Місяці, пише New Atlas.

Уже влітку компанія Northrop Grumman має надати перші напрацювання своєї концепції мережі залізниць на Місяці, які планують побудувати вже в першій половині наступного десятиліття. За допомогою цих залізниць можна буде перевозити людей, припаси та ресурси, що сприяє науковим дослідженням і створенню місячної економіки.

Хоча запуск поїзда на Місяці може здатися комусь дурною ідеєю, за цим рішенням стоїть тверда логіка. Ще за часів програми “Аполлон”, понад 50 років тому, стало зрозуміло, що постійне перебування людини на Місяці потребуватиме наявності розвиненої інфраструктури. До неї належать шахти для видобутку водяного льоду та інших цінних ресурсів, атомні електростанції та залізниці.

Може здатися, що Місяць являє собою маленький об’єкт, але насправді його площу можна порівняти з розміром Африки. Тому просто необхідно побудувати транспортну систему, яка пов’язуватиме між собою різні місячні бази.

Уже влітку компанія Northrop Grumman має надати перші напрацювання своєї концепції мережі залізниць на Місяці Фото: Universe Today

Ще невідомо, якою саме буде залізниця на Місяці, але крім того, що вона матиме логістичну цінність, така система допоможе розв’язати одну з головних проблем на Місяці. Йдеться про надзвичайно небезпечний для людей та обладнання місячний пил, який має найсильніші корозійні властивості.

Пил активно прилипає до скафандрів і обладнання, що не просто їх забруднює, а й значно скорочує термін служби. Подорож на поїзді зможе значно скоротити контакт із місячним пилом під час переміщення між базами.

Також залізниці на Місяці мають ще одну важливу перевагу. Звичайні колісні або гусеничні транспортні засоби на Місяці пошкоджують його поверхню під час руху, коли залишають там сліди. На Землі такі сліди зникають внаслідок потрапляння води та вітрової ерозії. Але на Місяці вони залишаться на мільярди років, що може негативно позначитися на місячній поверхні.

Згідно із заявою Northrop Grumman, контракт передбачає створення основ будівництва та розвитку мережі залізниць на Місяці. Потрібно визначити, які ресурси необхідні для будівництва, скільки це коштуватиме, а також потрібно зрозуміти, як побудувати залізницю за допомогою роботів. І звісно ж потрібно зрозуміти, як відбуватиметься ремонт і технічне обслуговування залізниці на Місяці.

Ольга Степанова

Recent Posts

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

18 хв. ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

24 хв. ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

25 хв. ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

57 хв. ago

Тут вам не Лондон: турист відвідав Україну і розповів, що його вразило найбільше

Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…

1 годину ago

Бусифікація на максималках: копи та ТЦК влаштували люте сафарі за водієм на трасі Київ-Одеса

На трасі Київ-Одеса розгорнулася гонитва на швидкості до 180 км/год. Поліцейські разом із представниками територіального…

2 години ago