Інженер Джим Полл спроектував прозору сонячну панель ClearPower, яка також може слугувати віконним склом. Про це повідомило видання Ecoticias.
Більшості сонячних панелей потрібен певний темний відтінок для ефективного виробництва енергії. Однак ClearPower — повністю прозора сонячна батарея, яка не тільки може генерувати чисту енергію, а й також сприяти зниженню витрат на електроенергію, контролювати надходження сонячного тепла до приміщення, скорочуючи тим самим витрати на кондиціонування повітря.
Такі фотоелементи більш економічні в розробці, порівняно з технологією BIPV, оскільки використовують переваги інкапсуляції вікон з багатошаровим ізоляційним склом, що є більш вигідним як з погляду ефективності, так і з погляду економічності. Крім того, ці вікна здатні виробляти від 68 до 75% енергії з огляду на їхню високу ефективність та орієнтацію на сонце.
ClearPower — двосторонні сонячні елементи з кристалічного кремнію, розміщені між двома ізолюючими скляними панелями. Це робить їх схожими за структурою на жалюзі, які завжди відкриті. Завдяки горизонтальній орієнтації фотоелементів, якщо людина перебуває на відстані кількох метрів, вони стають для неї практично непомітними. Вікна-фотоелементи добре пропускають світло, як і звичайнісіньке віконне скло. Встановлювати їх можна в найрізноманітніших будівлях.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…