Інженер Джим Полл спроектував прозору сонячну панель ClearPower, яка також може слугувати віконним склом. Про це повідомило видання Ecoticias.
Більшості сонячних панелей потрібен певний темний відтінок для ефективного виробництва енергії. Однак ClearPower — повністю прозора сонячна батарея, яка не тільки може генерувати чисту енергію, а й також сприяти зниженню витрат на електроенергію, контролювати надходження сонячного тепла до приміщення, скорочуючи тим самим витрати на кондиціонування повітря.
Такі фотоелементи більш економічні в розробці, порівняно з технологією BIPV, оскільки використовують переваги інкапсуляції вікон з багатошаровим ізоляційним склом, що є більш вигідним як з погляду ефективності, так і з погляду економічності. Крім того, ці вікна здатні виробляти від 68 до 75% енергії з огляду на їхню високу ефективність та орієнтацію на сонце.
ClearPower — двосторонні сонячні елементи з кристалічного кремнію, розміщені між двома ізолюючими скляними панелями. Це робить їх схожими за структурою на жалюзі, які завжди відкриті. Завдяки горизонтальній орієнтації фотоелементів, якщо людина перебуває на відстані кількох метрів, вони стають для неї практично непомітними. Вікна-фотоелементи добре пропускають світло, як і звичайнісіньке віконне скло. Встановлювати їх можна в найрізноманітніших будівлях.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…