Інженер Джим Полл спроектував прозору сонячну панель ClearPower, яка також може слугувати віконним склом. Про це повідомило видання Ecoticias.
Більшості сонячних панелей потрібен певний темний відтінок для ефективного виробництва енергії. Однак ClearPower — повністю прозора сонячна батарея, яка не тільки може генерувати чисту енергію, а й також сприяти зниженню витрат на електроенергію, контролювати надходження сонячного тепла до приміщення, скорочуючи тим самим витрати на кондиціонування повітря.
Такі фотоелементи більш економічні в розробці, порівняно з технологією BIPV, оскільки використовують переваги інкапсуляції вікон з багатошаровим ізоляційним склом, що є більш вигідним як з погляду ефективності, так і з погляду економічності. Крім того, ці вікна здатні виробляти від 68 до 75% енергії з огляду на їхню високу ефективність та орієнтацію на сонце.
ClearPower — двосторонні сонячні елементи з кристалічного кремнію, розміщені між двома ізолюючими скляними панелями. Це робить їх схожими за структурою на жалюзі, які завжди відкриті. Завдяки горизонтальній орієнтації фотоелементів, якщо людина перебуває на відстані кількох метрів, вони стають для неї практично непомітними. Вікна-фотоелементи добре пропускають світло, як і звичайнісіньке віконне скло. Встановлювати їх можна в найрізноманітніших будівлях.
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…
Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…