Учені знайшли під гірськими хребтами величезні запаси екологічно чистого палива

Великі запаси білого водню можуть існувати в гірських масивах. Це дає надію на можливість видобутку цього чистого пального газу та активізації зусиль із подолання кліматичної кризи, пише CNN.

У журналі Science Advances опублікували нове дослідження, в якому йдеться про те, що гірські хребти, такі як Піренеї та Європейські Альпи, є потенційними джерелами білого водню. Зазначається, що він може замінити викопне паливо, яке нагріває нашу планету.

У виданні поділилися, що в рамках дослідження вчені використовували комп’ютерні моделі, щоб змоделювати рух тектонічних плит планети і визначити регіони, де існують відповідні умови для вироблення білого водню. Його вже давно розглядають як екологічно чисте паливо, але головна проблема полягала в тому, щоб знайти його в достатній кількості.

“Ми знали, що природа виробляє водень, але ніколи не розглядали його як варіант для виробництва енергії”, – розповів автор дослідження і геолог із Центру геонаук імені Гельмгольца в Німеччині Франк Цваан.

У виданні пояснили, що білий водень утворюється природним чином унаслідок багатьох процесів, включно з радіоактивним розпадом у земній корі. Команда дослідників зосередилася на “серпентизації”, коли вода взаємодіє з багатими залізом породами з мантії Землі, виробляючи водень.

Зазвичай ці породи знаходяться глибоко в надрах Землі, де вода малодоступна, але геологічні процеси протягом мільйонів років можуть виштовхувати їх на поверхню. Це відбувається під океанами, коли континенти розриваються, даючи змогу мантійним породам підніматися, а також коли континенти стикаються, закриваючи океанічні басейни та змушуючи мантійні породи підніматися вгору.

За словами Зваана, вчені використовують моделювання тектонічних плит, щоб визначити, де і коли цю мантійну породу було “ексгумовано” і в яких кількостях.

Дослідники помітили, що деякі гірські хребти мають хороші умови для утворення білого водню. Річ у тім, що великі обсяги мантійної породи присутні при сприятливих температурах, а глибокі розломи дають змогу воді циркулювати.

“Кількість мантійної породи, доступної для серпентизації в гірських масивах, сама по собі свідчить про те, що білий водень “може змінити гру””, – підкреслив Зваан.

Геохімік із Геологічної служби США, який не брав участі в дослідженні, розповів журналістам, що нове дослідження може допомогти геологам зорієнтуватися в регіонах із найбільшим потенціалом великомасштабних ресурсів білого водню. Він упевнений, що це може мати прямий і суттєвий вплив на геологічну розвідку водню.

Романчук Микола

Recent Posts

“Тіньовий флот” РФ діяв у водах країн НАТО за фальшивими документами, – розслідування

Десятки танкерів російського "тіньового флоту" вільно проходили через води країн НАТО в Балтійському морі, використовуючи…

2 хв. ago

Усе знеструмлено: потужна крижана буря в Канаді викликала хаос – фото

Канаду накрила одна з найпотужніших крижаних бур за останні роки. Усе почалося на вихідних —…

3 хв. ago

Які країни почали найбільше купувати російську нафту і газ після початку великої війни

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, Європейський Союз, який був головним…

20 хв. ago

30 000 євро штрафу та ув’язнення: чому у Франції заборонено спати в машині

З метою підвищення безпеки та підтримання громадського порядку Франція запровадила законодавчу заборону на сон в…

23 хв. ago

Ілон Маск з сиром на голові роздав мільйони доларів

Ілон Маск знову привернув увагу громадськості, з'явившись на заході у Вісконсині в капелюсі у вигляді…

34 хв. ago

Як завадити злочинцям викрасти ваше авто: колишній поліцейський поділився дієвими порадами

Колишній поліцейський Бен Пірсон закликав водіїв уникати одних і тих самих дій, аби знизити ризик…

46 хв. ago