Космос стає все більш небезпечним місцем, і не через інопланетян, а через наші власні супутники. Американський супутник Intelsat 33e, запущений для забезпечення комунікаційних послуг у Європі, Африці та Азійсько-Тихоокеанському регіоні, раптово вибухнув, розсипавшись на шматки у геостаціонарній орбіті, пише Gizmodo.
Компанія Intelsat, яка відповідає за супутник, підтвердила, що апарат втратив потужність через аномалію, і, швидше за все, відновити його не вдасться. Space Force відразу ж зафіксували та почали відстежувати понад 20 уламків, що утворилися в результаті аварії.
«Ми продовжуємо рутинні оцінки для підтримки безпеки та стабільності космічного простору», — повідомили у Space Force. Однак, хоч пряма загроза наразі не фіксується, питання залишається: що викликало цей вибух? Вважається, що це могла бути проблема з пропульсійною системою.
Intelsat 33e, який почав працювати у січні 2017 року, став другим з серії EpicNG — наступного покоління супутників з високою пропускною здатністю. Проте, як виявилося, лінійка супутників Intelsat не така вже й «епічна». Перший супутник серії, Intelsat 29e, також не прожив довго: у 2019 році він вийшов з ладу, ймовірно, через метеоритний удар або проблеми з проводкою. У випадку з Intelsat 33e, збій у головному двигуні ще під час запуску призвів до затримки початку його роботи, а наступні проблеми скоротили його термін служби на 3,5 роки.
Астрофізик Джонатан Макдавелл з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики зазначає, що на геостаціонарній орбіті вже зафіксовано 16 випадків руйнування супутників, і кожен з них збільшує ризик зіткнень. Макдавелл додає: «Кількість уламків на орбіті стає загрозою, яка лише зростає».
Хоча геостаціонарна орбіта вважається більш безпечною, ніж низька земна орбіта, через однакові висоти та швидкість обертання супутників, можливості уникнути зіткнень обмежені. З кожним новим уламком ризик для апаратів зростає, і компаніям, які запускають нові супутники, слід бути обачними, аби не перетворити космос на суцільний смітник.
Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…