Катастрофа у космосі: американський супутник розірвало на шматки — чим це загрожує

Космос стає все більш небезпечним місцем, і не через інопланетян, а через наші власні супутники. Американський супутник Intelsat 33e, запущений для забезпечення комунікаційних послуг у Європі, Африці та Азійсько-Тихоокеанському регіоні, раптово вибухнув, розсипавшись на шматки у геостаціонарній орбіті, пише Gizmodo.

Компанія Intelsat, яка відповідає за супутник, підтвердила, що апарат втратив потужність через аномалію, і, швидше за все, відновити його не вдасться. Space Force відразу ж зафіксували та почали відстежувати понад 20 уламків, що утворилися в результаті аварії.

«Ми продовжуємо рутинні оцінки для підтримки безпеки та стабільності космічного простору», — повідомили у Space Force. Однак, хоч пряма загроза наразі не фіксується, питання залишається: що викликало цей вибух? Вважається, що це могла бути проблема з пропульсійною системою.

Intelsat 33e, який почав працювати у січні 2017 року, став другим з серії EpicNG — наступного покоління супутників з високою пропускною здатністю. Проте, як виявилося, лінійка супутників Intelsat не така вже й «епічна». Перший супутник серії, Intelsat 29e, також не прожив довго: у 2019 році він вийшов з ладу, ймовірно, через метеоритний удар або проблеми з проводкою. У випадку з Intelsat 33e, збій у головному двигуні ще під час запуску призвів до затримки початку його роботи, а наступні проблеми скоротили його термін служби на 3,5 роки.

Астрофізик Джонатан Макдавелл з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики зазначає, що на геостаціонарній орбіті вже зафіксовано 16 випадків руйнування супутників, і кожен з них збільшує ризик зіткнень. Макдавелл додає: «Кількість уламків на орбіті стає загрозою, яка лише зростає».

Хоча геостаціонарна орбіта вважається більш безпечною, ніж низька земна орбіта, через однакові висоти та швидкість обертання супутників, можливості уникнути зіткнень обмежені. З кожним новим уламком ризик для апаратів зростає, і компаніям, які запускають нові супутники, слід бути обачними, аби не перетворити космос на суцільний смітник.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Нардеп заявив про постійні скарги військових на хабарі й корупцію в армії

Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань порушення законодавства у Міноборони та ЗСУ Ганна…

4 хв. ago

Тепер усе по-новому: ТЦК переходить на ручний режим надання відстрочок – перевірять кожного

Верховна Рада України нещодавно продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року.…

11 хв. ago

У Парижі знайшли “таємну дочку Путіна”, – ЗМІ

Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…

20 хв. ago

ЗСУ зазнають великих втрат: у Третій штурмовій назвали ключову причину

Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…

29 хв. ago

Що залишиться від столиці, якщо Путін влупить “Орешником” по Хрещатику

Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…

37 хв. ago

Призначення пенсії за віком: скільки потрібно мати стажу у 2024 році

Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…

42 хв. ago