МКС працює на орбіті понад 25 років і за весь цей час там побували понад 270 астронавтів із різних країн світу. Але багато її компонентів уже працюють не так, як потрібно, що створює загрозу для безпеки астронавтів. Тому планується, що в січні 2031 року спеціальний космічний корабель, створений компанією Ілона Маска SpaceX спустить МКС з орбіти в атмосферу Землі. Там станція має згоріти, але деякі її уламки можуть впасти в Тихий океан. Компанія SpaceX спільно з NASA показала, який вигляд матиме майбутній космічний буксир, необхідний для знищення МКС, пише Universe Today.
Компанія SpaceX для спуску МКС з орбіти збирається використовувати модифікований космічний корабель Dragon. Він матиме службовий модуль замість багажного відсіку, як у звичайному кораблі Crew Dragon, зможе нести в 6 разів більше пального і буде в 4 рази потужнішим. Також новий корабель буде більшим за розмірами і матиме додаткові розкладні сонячні панелі.
У цього корабля буде більше двигунів ніж у стандартного корабля Crew Dragon, який має 18 двигунів і разом вони створюють 7200 Н тяги. У космічного буксира буде 72 двигуни, що дасть змогу створювати 30 000 Н тяги. Імовірно цей корабель зістикується з японським модулем Кібо на МКС.
Наприкінці червня NASA обрало компанію SpaceX як головного підрядника, який має створити корабель для знищення МКС. Вартість цього проєкту оцінили у 843 млн доларів. Очікується, що і космічний корабель, і МКС мають згоріти в атмосфері Землі, а якщо залишаться незгорілі частини, то вони мають впасти у води Тихого океану, у південній його частині.
Компанія SpaceX наразі займається створенням для NASA космічного корабля, за допомогою якого на поверхню Місяця спустяться астронавти місій “Артеміда-3” (у 2026 році) та “Артеміда-4” (терміни ще точно не визначено). Також SpaceX має доставити в космос за допомогою ракети-носія Falcon Heavy у листопаді 2025 року два перші та основні модулі майбутньої орбітальної станції Gateway, яка обертатиметься навколо Місяця.
Нагадуємо, що з моменту початку будівництва 1998 року МКС є орбітальною науковою лабораторією, куди вирушають астронавти з різних країн світу, але здебільшого зі США, Канади, Японії, країн Європи та Росії. Саме NASA, Канадське космічне агентство, Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень і Роскосмос є засновниками МКС. Росія після погіршення відносин зі США через вторгнення в Україну заявила про те, що підтримуватиме проєкт МКС до 2028 року. Решта країн заявили про те, що підтримка МКС здійснюватиметься до кінця її експлуатації у 2030 році.
У листопаді 2024-го пенсійні виплати збільшаться у тих пенсіонерів, хто отримає право на вікову надбавку.…
Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…
Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…
Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…
Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…
Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…