Північний магнітний полюс Землі рухається в бік Росії — що це означає

Вчені виявили, що магнітний Північний полюс рухається в бік Росії не так, як це було раніше.

Про це повідомляє The UK Times.

Британська геологічна служба (BGS) співпрацює з Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень США над створенням світової магнітної моделі, яка передбачає, де магнітний полюс повинен бути в будь-який момент часу.

Століттями вчені відстежували полюс, оновлюючи модель кожні п’ять років, у міру його наближення до узбережжя північної Канади. У 1990-х роках він дрейфував у Північний Льодовитий океан, а потім прискорив рух до Сибіру в Росії.

Магнітний полюс відрізняється від географічного Північного полюса, який також має назву істинної півночі і який фіксується в місці, де сходяться всі лінії довготи.

Магнітне поле Землі утворюється рухом рідкого металу, який генерується теплом, що виходить з ядра.

За останні п’ять років магнітний полюс сповільнився, рухаючись зі швидкістю 35 кілометрів на рік — такого зменшення швидкості раніше не реєструвалося.

Для порівняння, з 1600 по 1990 рік, за оцінками, він рухався зі швидкістю близько 9,5 кілометрів на рік, тоді як у 2000-х роках він прискорювався приблизно до 55 кілометрів на рік.

Дослідники з англійського Університету Лідса на чолі з професором Філом Лівермором припустили, що “дивна” поведінка Північного полюса може бути результатом “перетягування канату” між двома магнітними силами, однією з якиз знаходиться під Канадою, а інша під Сербією.

За словами вчених, канадська магнітна сила, схоже, подовжилася і розділилася на дві частини, що в кінцевому підсумку може трохи збільшити потужність сербської магнітної сили, пояснюючи рух у бік Росії.

Переміщення полюса може бути наслідком непередбачуваних змін у завихренні розплавленого заліза, що становить більшу частину зовнішнього ядра Землі.

Вчені дійшли висновку, що переміщення полюса може бути наслідком непередбачуваних змін у завихренні розплавленого заліза, що становить більшу частину зовнішнього ядра Землі.

“Це як гігантська чашка чаю, — пояснив Вільям Браун, модельєр глобального геомагнітного поля з BGS. – Це гаряча рідина з в’язкістю води”.

Магнітне поле Землі утворюється рухом рідкого металу, який генерується теплом, що виходить з ядра. Те, як розплавлене залізо збивається, впливає як на поле, так і на положення північного магнітного полюса.

Збивання розплавленого заліза в ядрі Землі впливає на поле і положення північного магнітного полюса.

Використовуючи мережу наземних станцій і супутників, BGS може контролювати дані, які дають уявлення про те, як поводиться ядро, хоча повністю передбачити, як це відбувається, неможливо.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

На замітку:  чи можна мити голову у Новий рік

Новий рік - важливе свято для багатьох, у яке потрібно не лише святкувати настання наступного року,…

2 хв. ago

Штрафи за дрова: як уникнути покарання за деревину на своєму подвір’ї

Власники приватних ділянок, які заготовляють дрова з дерев на своїй території, все частіше задаються питанням:…

7 хв. ago

Пенсія в Україні: від чого залежить її розмір

Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Видання «Фокус» розповіло,…

19 хв. ago

Чоловічі кросівки – елегантний стиль та комфорт на кожен день

Одним з важливих елементів гардеробу прийнято вважати кросівки, які можна одягати як під певні цілі,…

28 хв. ago

Зламати дуже легко: пароль, який найпопулярніший у світі

Все частіше трапляються випадки, коли зловмисники отримують доступ до особистої інформації на гаджетах, у соцмережах…

28 хв. ago

В Україні діють нові правила купівлі валюти: як тепер обміняти долари

Національний банк України уточнив правила обміну іноземної валюти, зокрема доларів та євро. Як передає "Хвиля", про це повідомила прес-служба…

42 хв. ago