Дослідники точно спрогнозували, скільки людей загине до 2100 року внаслідок зміни клімату

Якщо ви досі вважали, що зміна клімату — це щось на кшталт трохи теплого літа й парочки засух, час змінити погляд. Нове дослідження від Інституту хімії імені Макса Планка, опубліковане на сторінках Daily Mail, пропонує лячну картину майбутнього. Згідно з ним, до кінця століття планета може втратити щонайменше 30 мільйонів людей через забруднення повітря та екстремальні температури.

Науковий трилер у цифрах

“У 2000 році через екстремальні температури померли 1,6 мільйона осіб, але до 2100-го ця цифра зросте до 10,8 мільйона на рік”, — повідомляє керівник дослідження, доктор Андреа Поззер. Його сухі статистичні дані звучать як сценарій для постапокаліптичного фільму. Що стосується забруднення повітря, то нинішні 4,1 мільйона смертей на рік перетворяться на 19,5 мільйона.

І так, це не сценарій з розряду “все може бути гірше”. Це найбільш вірогідний прогноз.

Регіональні катастрофи: Азія — епіцентр втрат

Науковці зазначають, що найбільше постраждають країни Південної та Східної Азії. Там старіння населення, неконтрольоване забруднення повітря й шалені температури утворять смертоносний тріумвірат.

Інші частини світу теж не втечуть від наслідків. Наприклад, у Західній Європі, Північній Америці та Австралії смертність від екстремальних температур перевищить смертність від забруднення повітря. Тенденція вже спостерігається у США, Японії, Англії й Новій Зеландії. Що далі? Спека стане більшою загрозою для здоров’я, ніж смог, навіть у Центральній та Східній Європі й частині Південної Америки.

Кліматична петля: катастрофа в цифрах

ОНН уже підлила олії у вогонь, оприлюднивши свій щорічний звіт. Там чорним по білому сказано: без швидких і рішучих дій глобальне потепління на 1,5°C — це фантастика. Ми стрімко летимо до підвищення температури на 3,1°C, і це найкращий сценарій.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш намагається достукатися до світових лідерів. “Ми балансуємо на планетарному канаті. Або подолаємо розрив у викидах, або впадемо у кліматичну безодню”, — заявив він, використовуючи риторику, що більше підходить до трейлера фільму-катастрофи.

Висновок: “Титанік” під парусами

Поки лідери сперечаються про квоти на викиди, науковці чітко попереджають: час грає проти нас. Доктор Поззер резюмує: “Зміна клімату — це вже не просто екологічна проблема. Це пряма загроза для людського життя”.

І так, якщо ви думали, що у нас ще є час підготуватися, подумайте ще раз. Бо, схоже, наш корабель уже протаранив айсберг, але оркестр усе ще грає.

Романчук Микола

Recent Posts

Гучний скандал у ТЦК: у Волинському центрі комплектування пояснили причину бунту

Бунт у ТЦК намагався підняти в минулому засуджений громадянин — це провокація, яка матиме наслідки.…

6 хв. ago

Польща зібралася перекрити кордон з Україною

Прикордонний пункт пропуску Медика-Шегині буде закрито для вантажівок із завтрашнього дня з 9:00, оскільки польські…

15 хв. ago

Американський мільярдер планує придбати “Північний потік-2”, – WSJ

Американський мільярдер Стівен Лінч, який має бізнес у Росії, звернувся до уряду США з проханням дозволити…

23 хв. ago

“Буде те саме, що з Фаріон”. Глава “Братства” Корчинський заявив, що йому загрожують

Голова "Братства" Дмитро Корчинський заявив, що його хочуть вбити. Про це він сказав у відеозверненні.…

32 хв. ago

У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону

У 117 бригаді після скандалу та публічних скарг бійців зняли керівництво 155 батальйону. З квітня…

41 хв. ago

Ексміністр Милованов звинуватив у погрозах відому журналістку Соколову: деталі скандалу

Колишній міністр економіки України, президент Київської школи економіки (КШЕ) Тимофій Милованов заявив, що журналістка Яніна Соколова нібито…

49 хв. ago