Різке потепління дісталося до Антарктиди. На українській станції “Академік Вернадський” у розпал антарктичної зими упродовж двох днів фіксували плюсову температуру: +4,5 градусів.
Фахівці застерігають: якщо такі випадки частішатимуть, під загрозою опиняться екосистеми “білого континенту” та океан довкола Антарктиди. Подробиці розкрили у Національному антарктичному науковому центрі.
“Різке потепління дісталося не лише України, а й Антарктики. Але якщо в нас зараз літо, то там – розпал зими.16 липня на українській станції “Академік Вернадський” було зафіксовано значне підвищення максимальної добової температури. Вона зросла на більш як 8 градусів (з – 4,2°С до 4,5°С). Плюсова температура зберігалася впродовж майже двох діб – 16-17 липня. Йшов дощ та мокрий сніг”, – зазначено у повідомленні.
У Національному антарктичному науковому центрі додали, що температуру трохи вище 0 фіксували також метеорологи британської станції “Розера” за 300 км на південь від української станції – ближче до Південного полюсу.
Вчені маюь пояснення для таких температурних аномалій: вони полягають у явищі “атмосферної ріки”.
“Це вузька смуга з високою концентрацією атмосферної вологи, яка швидко переносить теплі маси повітря та вологи з тропіків у полярні регіони. З атмосферною рікою якраз пов’язаний стрибок температури, зафіксований на нашій станції”, – пояснили у Національному антарктичному центрі.
Втім попри те, що аномальне тепло має пояснення, посилення цієї тенденції запустить низку небезпечних і незворотніх процесів.
“Якщо такі випадки почастішають, посиляться процеси танення льодовиків , що своєю чергою призведе до поступового розпріснення прибережних вод . А це загрожує руйнуванню різних екосистем як білого континенту, так і океану навколо нього.Загалом останні 5 років температури на станції рідко опускаються нижче -10°С, тоді як для попередніх 5 років вони так само рідко, але були нижче -15°С. До 1980-х взимку температури падали до -30°С. Тобто потепління – дуже виразне в Антарктиді, і є тенденцією, що стосується всієї нашої Планети”, – зазначили у Національному антарктичному науковому центрі.
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…
Серед частини британського суспільства розростається невдоволення після того, як з'ясувалося, у що обійшлася коронація короля Чарльза…