Серія супутникових знімків, зроблених обсерваторією NASA, показала, як під водою утворюється і зникає острів, що з’явився після виверження підводного грязьового вулкана Kumani sayı.
Про це повідомила обсерваторія Землі NASA.
Острів утворився в результаті активності грязьового вулкана поблизу узбережжя Азербайджану, за 25 км від берега. На знімках, зроблених супутниками Landsat, чітко видно, як наприкінці 2022 року на місці вулкана не було видимої землі, а вже на початку 2023 року з’явився острів.
Ймовірно, він утворився між 30 січня та 4 лютого і мав розміри до 400 метрів. Однак, менш ніж за два роки, острів повністю зник. Це лише одне з багатьох вивержень цього вулкану, який пережив уже вісім таких подій, починаючи від 1861 року.
Найбільший острів в цій місцевості утворився 1950 року, його розміри сягали 700 метрів у ширину та 6 метрів у висоту.
В Азербайджані, на східному узбережжі, розташовано понад 300 грязьових вулканів, що робить це місце найбільшим скупченням таких утворень на планеті.
67-річний чоловік, якого оголосили мертвим, шокував усіх у морзі, коли раптом почав рухати пальцями. Працівники…
В умовах воєнного стану питання мобілізації в Україні продовжує викликати численні дискусії та непорозуміння. Одна…
Якщо чоловік сідає в транспортний засіб працівників ТЦК чи поліції без протоколу, то він тим самим дає добровільну…
Україна готується до проведення значної пенсійної реформи, яка змінить порядок розрахунків виплат. Головною зміною стане…
Сьогодні вночі, 22 січня, міжнародна компанія у сфері агро та харчових технологій МХП зазнала масштабної…
55-річна жителька Тернопільського району втратила 400 000 гривень через шахрайський дзвінок. Поліція розпочала розслідування, закликаючи громадян…