Російські витрати на космос порівняли з китайськими та американськими: інфографіка

У 2024 році державні витрати на космічну діяльність досягли 135 млрд доларів, що на 10% більше, ніж у 2023-му. Про це з посиланням на аналітично-консалтингову компанію Novaspace повідомляє видання BroadcastPro ME.

Зростання в основному забезпечив оборонний сектор, інвестиції в який досягли 73 мільярдів доларів. Загалом можна констатувати, що різні країни світу збільшують інвестиції в космічну сферу. 

І хоча США продовжують бути лідерами, їхня частка скоротилась до 59% порівняно з більш ніж 75% у 2000-му. Це відображає зростання інвестицій КНР та інших країн у космічну галузь.

Як можна бачити на інфографіці, головним конкурентом Сполучених Штатів виступає Китай. На третьому місці знаходиться Японія, а Росія посідає лише четверту позицію. Серед європейських країн найбільшими витратами на космічну сферу може похвалитись Франція. 

Фото Novaspace

Автори зазначають, що держави не лише розширюють свої можливості щодо дослідження космосу, але й використовують його для зміцнення своєї геополітичної позиції, а також для стимулювання економічного зростання.

Космічні “‎перегони”‎ – Росія відстає

Можна констатувати, що РФ втрачає свої позиції в космічній сфері. В першу чергу, це стосується навіть не номінальних витрат, а технологічного відставання, зокрема, від США. 

Так, американці вже багато років експлуатують багаторазові ракети-носії, у той час як РФ на сьогодні не має жодної. 

У минулому році голова “Роскосмосу” Юрій Борисов заявив, що російську багаторазову ракету “Амур-СПГ” можна буде використати більше разів, ніж Falcon 9 від SpaceX. 

Ця заява викликала на Заході легку іронію, адже російський носій не здійснив жодного пуска і на сьогодні існує лише як проект. 

Також варто зазначити, що “скандальна” російська ракета “Ангара-А5”, яка виявилась занадто дорогою, здійснила лише чотири запуски. Останній виконали у квітні 2024-го. 

Романчук Микола

Recent Posts

Україна будує найбільшу вітроелектростанцію в Східній Європі: деталі проєкту

В Україні стартує друга черга будівництва найбільшої вітроелектростанції в Східній Європі — Тилігульської ВЕС. Проєкт…

59 секунд ago

Вчені заразять добровольців смертельною хворобою для нового дослідження: що відомо

Оксфордські вчені почали нове дослідження малярії, спричиненої паразитом Plasmodium vivax. Цей вид паразита відомий своєю…

9 хв. ago

Мобілізація їх не торкнеться: кого не призвуть у 2025 році

Мобілізація в Україні продовжена до 7 лютого 2025 року, але є категорії громадян, які не…

18 хв. ago

Падіння продажів шампанського: винороби у Франції знайшли несподіване пояснення

Французькі виробники шампанського продали за підсумками 2024 року 271,4 млн пляшок алкогольного напою, що на…

26 хв. ago

Це відчувають всі хворі: італійські медики розповіли про основну ознаку інфаркту

У людей, які перебувають під загрозою інфаркту міокарда, виявили унікальний генетичний маркер у крові. До…

33 хв. ago

Названо 10 найкращих уживаних кросоверів і позашляховиків з повним приводом

Кросовери та позашляховики залишаються одними з найпопулярніших типів легкових автомобілів у світі. Особливо цінуються серед деяких…

42 хв. ago