Земля могла мати таке ж кільце, як у Сатурна: на що це вплинуло

Вчені припускають, що близько 466 мільйонів років тому Земля могла мати власне кільце, подібне до тих, які ми сьогодні спостерігаємо у Сатурна чи Урана. Це припущення, висунуте на основі аналізу ударних кратерів і метеоритних родовищ, пропонує нове пояснення до давніх кліматичних змін і космічних подій, пише CNN.

Під час ордовицького періоду Земля пережила значне збільшення кількості падінь метеоритів. Нове дослідження, опубліковане в Earth and Planetary Science, вказує на те, що 21 ударний кратер, утворений у той час, розташований поблизу екватора. Це незвичайне розташування, яке важко пояснити випадковим розподілом метеоритів, наводить на думку, що вони походять із кільця уламків, що оберталися навколо Землі.

Вважається, що це кільце утворилося, коли великий астероїд, діаметром близько 12 км, досяг межі Роша – гравітаційного радіусу, за межами якого об’єкти розриваються на частини. Уламки цього астероїда могли зібратися в кільце, яке згодом стало джерелом падінь метеоритів на Землю.

Дослідження також пов’язує існування кільця із глобальним похолоданням, відомим як епоха Гірнантія, яке настало через кілька мільйонів років після сплеску метеоритних ударів. Тінь від кільця, або пилові хмари, що утворювалися внаслідок падіння уламків, могли зменшити кількість сонячного тепла, що досягало поверхні Землі, і сприяти різкому зниженню температури.

Ці кліматичні зміни могли значно вплинути на розвиток життя. Наприклад, періоди похолодання сприяють адаптації організмів до екстремальних умов, стимулюючи біологічне різноманіття. Вивчення того, як кільце могло вплинути на клімат, може пролити світло на еволюційні процеси того часу.

Наразі вчені досліджують, як довго могло існувати це кільце. Виходячи з тривалості похолодання, припускають, що воно могло зберігатися від 20 до 40 мільйонів років. Майбутні дослідження також повинні визначити, наскільки щільним було це кільце і яким чином воно розпалося.

Гіпотеза про давнє кільце Землі відкриває нові можливості для розуміння взаємозв’язку космічних подій, клімату і еволюції життя. Хоча подібні явища рідкісні, вони мають значний вплив на історію нашої планети. Розуміння таких процесів допомагає краще пояснити минуле Землі та потенційні ризики у майбутньому.

Коломієць Надія

Recent Posts

СБУ викрила ще 4 схеми для ухилянтів: що відомо

Служба безпеки та Національна поліція ліквідували ще чотири схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду…

49 секунд ago

На замітку:  чи можна мити голову у Новий рік

Новий рік - важливе свято для багатьох, у яке потрібно не лише святкувати настання наступного року,…

7 хв. ago

Штрафи за дрова: як уникнути покарання за деревину на своєму подвір’ї

Власники приватних ділянок, які заготовляють дрова з дерев на своїй території, все частіше задаються питанням:…

12 хв. ago

Пенсія в Україні: від чого залежить її розмір

Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Видання «Фокус» розповіло,…

24 хв. ago

Чоловічі кросівки – елегантний стиль та комфорт на кожен день

Одним з важливих елементів гардеробу прийнято вважати кросівки, які можна одягати як під певні цілі,…

33 хв. ago

Зламати дуже легко: пароль, який найпопулярніший у світі

Все частіше трапляються випадки, коли зловмисники отримують доступ до особистої інформації на гаджетах, у соцмережах…

33 хв. ago