Європа може вкритися кригою вже скоро: учені прогнозують глобальну кліматичну катастрофу

Світ стрімко наближається до глобальної кліматичної  катастрофи. Вона може статися вже найближчим майбутнім. Найбільше постраждає європейський континент. Велика частина Європи замерзне і вкриється кригою. Як не парадоксально, але новий льодовиковий період у Європі може стати наслідком глобального потепління.

Які тривожні ознаки учені фіксують на планеті, і при чому тут глобальне потепління, пояснили кліматологи та океанографи з Утрехтського університету в Нідерландах. Учені з Нідерландів опублікували своє дослідження в журналі Science Advances.

Науковці пояснюють можливі глобальні зміни клімату розпадом Атлантичної меридіональної циркуляції (АМОЦ) – системи океанський течій, які забезпечують теплообмін між різними частинами світу. Частиною АМОЦ є, зокрема, найвідоміша течія Гольфстрім, яка переносить тропічне тепло до берегів Північної Атлантики, а звідти несе на південь прохолодні водяні маси, що віддали своє тепло Європі.

Так от, науковці з Нідерландів змоделювали зміни клімату за останні дві тисячі років. Висновок, що витікає з цієї моделі, виявився невтішним: через глобальне потепління АМОЦ може уповільнитись, або взагалі зупинитися. І це неминуче призведе до замерзання Європи. Причому це, ймовірно, станеться у найближчу сотню років. Причому процес може початися вже зовсім найближчими роками.

Як з’ясувалось, АМОЦ відіграє неабияку роль у глобальному кліматі. Завдяки сталим океанським течіям вдається підтримувати баланс прісної та солоної води на планеті. І це зрештою допомагає регулювати температуру в різних куточках планети.

Через танення льодовиків можуть зупинитись океанські течії

Ключову роль в уповільненні океанських течій може відіграти танення льодовиків у Гренландії. Через глобальне потепління вони тануть швидкими темпами, і в океан виливається колосальна кількість талої води. Це призводить до порушення природного балансу між прісною та солоною водою, а відтак ускладнює формування течій та уповільнює їхній рух.

Через це АМОЦ вже не приносить стільки  теплої води до узбережжя Європи і відповідно так інтенсивно не забирає звідти холодні водяні маси. Якщо опріснення океанської води досягне критичної точки, течії можуть взагалі зупинитись. І тоді Європа почне охолоджуватись із великою швидкістю.

Зрештою середня температура повітря на європейському континенті може знизитись на 9-27 градусів за Цельсієм. Причому що ближче територія розташована до океану, то інтенсивніше вона охолоджуватиметься. До України холод також прийде. У нас, ймовірно, не буде такого контрасту, як, наприклад, у Британії. Але й у нас встановляться люті зими та холодне літо із максимальною температурою  +15…+18 градусів.

Причому, як прогнозують учені, такі зміни можуть відбутися дуже швидко.

Ольга Степанова

Recent Posts

Удар балістикою по Дніпру: аналітик пояснив, чому не було руйнувань

Міжконтинентальна балістична ракета РФ, яка вдарила по Дніпру, не спричинила вибухів і руйнувань на землі. Про…

18 хв. ago

Стефанчук нагородив “за особливі заслуги” підсанкційного болгарського олігарха

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук нагородив медаллю "За особливі заслуги перед українським народом" болгарського політика та…

24 хв. ago

ЗСУ ліквідували продюсера телеканалу Russia Today

ЗСУ ліквідували російського пропагандиста, продюсера телеканалу Russia Today Магомеда Бучаєва. Це сталося у Часовому Яру Донецької…

30 хв. ago

Місто збунтувалося через тверезість. Тут 120 років не бачили алкоголю

Невелике американське містечко неподалік Філадельфії у штаті Нью-Джерсі вперше у своїй історії проголосувало за видачу ліцензій…

36 хв. ago

Мобілізація в Україні: які права мають батьки дітей з інвалідністю

Жінки та чоловіки, які доглядають за дітьми з інвалідністю віком до 18 років, мають право…

39 хв. ago

Космічні пенсії: як масово оминають обмеження та отримують до 390 тис. грн на місяць

В Україні для всіх діє обмеження: розмір призначеної пенсії не може бути вищим за 10 прожиткових мінімумів…

40 хв. ago