Світ стрімко наближається до глобальної кліматичної катастрофи. Вона може статися вже найближчим майбутнім. Найбільше постраждає європейський континент. Велика частина Європи замерзне і вкриється кригою. Як не парадоксально, але новий льодовиковий період у Європі може стати наслідком глобального потепління.
Які тривожні ознаки учені фіксують на планеті, і при чому тут глобальне потепління, пояснили кліматологи та океанографи з Утрехтського університету в Нідерландах. Учені з Нідерландів опублікували своє дослідження в журналі Science Advances.
Науковці пояснюють можливі глобальні зміни клімату розпадом Атлантичної меридіональної циркуляції (АМОЦ) – системи океанський течій, які забезпечують теплообмін між різними частинами світу. Частиною АМОЦ є, зокрема, найвідоміша течія Гольфстрім, яка переносить тропічне тепло до берегів Північної Атлантики, а звідти несе на південь прохолодні водяні маси, що віддали своє тепло Європі.
Так от, науковці з Нідерландів змоделювали зміни клімату за останні дві тисячі років. Висновок, що витікає з цієї моделі, виявився невтішним: через глобальне потепління АМОЦ може уповільнитись, або взагалі зупинитися. І це неминуче призведе до замерзання Європи. Причому це, ймовірно, станеться у найближчу сотню років. Причому процес може початися вже зовсім найближчими роками.
Як з’ясувалось, АМОЦ відіграє неабияку роль у глобальному кліматі. Завдяки сталим океанським течіям вдається підтримувати баланс прісної та солоної води на планеті. І це зрештою допомагає регулювати температуру в різних куточках планети.
Ключову роль в уповільненні океанських течій може відіграти танення льодовиків у Гренландії. Через глобальне потепління вони тануть швидкими темпами, і в океан виливається колосальна кількість талої води. Це призводить до порушення природного балансу між прісною та солоною водою, а відтак ускладнює формування течій та уповільнює їхній рух.
Через це АМОЦ вже не приносить стільки теплої води до узбережжя Європи і відповідно так інтенсивно не забирає звідти холодні водяні маси. Якщо опріснення океанської води досягне критичної точки, течії можуть взагалі зупинитись. І тоді Європа почне охолоджуватись із великою швидкістю.
Зрештою середня температура повітря на європейському континенті може знизитись на 9-27 градусів за Цельсієм. Причому що ближче територія розташована до океану, то інтенсивніше вона охолоджуватиметься. До України холод також прийде. У нас, ймовірно, не буде такого контрасту, як, наприклад, у Британії. Але й у нас встановляться люті зими та холодне літо із максимальною температурою +15…+18 градусів.
Причому, як прогнозують учені, такі зміни можуть відбутися дуже швидко.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…