Автори нового дослідження, опублікованого в журналі Nature, виявили певні системи, руйнування яких може обернутися загибеллю для людства на Землі. Дослідження показує, що таке руйнування вельми ймовірне за поточної кліматичної політики, пише Popular Mechanics.
Дослідження космосу дали змогу вченим з’ясувати, що створити життя непросто. Найголовніше потрібні правильні хімічні умови. Але для створення складних, розумних організмів на планеті має існувати відносно стабільний клімат. Це дасть змогу розумному виду еволюціонувати у високорозвинену технологічну цивілізацію.
Нове дослідження показує, що людство погано справляється з підтриманням стабільності клімату на Землі, що може призвести до потенційної загибелі нашого виду.
Учені визначили кілька переломних моментів, які належать до певних глобальних кліматичних систем, що підтримують відносну стабільність клімату на нашій планеті.
Автори дослідження виділили 4 стовпи стабільності на Землі: Західно-Антарктичний крижаний щит, Гренландський крижаний щит і тропічні ліси Амазонки, а також Атлантична меридіональна перекидна циркуляція. Остання є системою океанічних течій, яка підтримує температуру Європи на кілька градусів вищою, ніж вона могла б бути в іншому випадку.
Нове дослідження було зосереджене на цих елементах і виявило ймовірність їхнього руйнування та вплив на майбутню придатність Землі для життя. Результати виявилися не дуже хорошими.
Учені дійшли висновку, що за поточних рівнів викидів парникових газів тимчасово зупинити підвищення глобальної температури на рівні 1,5 градуса Цельсія можливо. Але якщо перевищити цю межу, то це збільшує ризик руйнування стовпів стабільності клімату на Землі. Учені вважають, щоб цього не сталося, потрібно звести майже до нуля викиди парникових газів до 2100 року.
Автори дослідження вважають, що якщо одна з перерахованих вище кліматичних систем зруйнується, то це спричинить руйнування й інших систем. У такому разі буде досягнуто точки неповернення, коли зміни клімату на Землі стануть уже незворотними.
За оцінками вчених, зараз існує ймовірність на рівні 45%, що до 2300 року головні стовпи стабільності на Землі руйнуватимуться. У більш віддаленій перспективі така ймовірність становить 76%.
Дослідження показує, що збільшення температури на кожні 0,1 градуса Цельсія, які перевищують поточну мету в 1,5 градуса, додають додаткові 3% ймовірності руйнування кліматичних систем.
Майбутнє людства перебуває під загрозою, вважають учені, і потрібно терміново вживати заходів, щоб Земля залишилася придатною для життя планетою.
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…