Генетики планують воскресити шерстистого мамонта, що вимер 4000 років тому

Шерстисті мамонти вимерли близько 4 тисяч років тому, але вчені стверджують, що світ незабаром побачить цю доісторичну тварину. Американська компанія з біотехнологій та генної інженерії Colossal Biosciences оголосила, що залучила 200 мільйонів доларів у рамках нового раунду фінансування, щоб реалізувати це протягом наступних трьох років – у 2028 році.

Про це повідомляє DailyMail.

Вчені не мають точного уявлення про те, чому шерстисті мамонти зникли з планети, але всі їхні теорії включають зміну клімату, надмірне полювання або комбінацію обох факторів.

Однак генеральний директор і засновник Colossal Biosciences Бен Ламм з впевненістю заявив, що перші дитинчата шерстистого мамонта народяться на Землі в найближчі кілька років.

Компанія Colossal уже секвенувала геном мамонта та знайшла спосіб виробляти стовбурові клітини слона, які здатні породжувати кілька різних типів клітин — два важливі кроки на шляху до воскресіння мамонта.

За словами компанії, залишився лише процес редагування генів для додавання цільових генів мамонта в ДНК слона.

«Ми встановили термін — кінець 2028 року для перших мамонтенят, і зараз ми йдемо до цього», — сказав Ламм.

Щоб зрозуміти, як працює процес припинення вимирання Colossal, Лам запропонував уявити це як протилежне процесу, показаному в “Парку Юрського періоду”.

У класичних фільмах вчені повертають динозаврів, відновлюючи стародавню ДНК, заморожену в бурштині, а потім використовуючи гени, взяті з жаб, щоб залатати діри в ДНК динозаврів.

Але, на відміну від тих вигаданих учених, дослідники Colossal Biosciences насправді працюють у зворотному напрямку.

«Ми не беремо ДНК мамонтів і не закладаємо ними діри, ми намагаємося втілити втрачені гени мамонтів у азіатських слонів», — сказав Ламм.

Азіатські слони більш тісно пов’язані з шерстистими мамонтами, ніж африканські слони. Вони поділяють 95 відсотків свого генетичного коду з вимерлими гігантами.

Вивчаючи відмінності між геномом азіатського слона та геномом шерстистого мамонта, вчені Colossal визначили «цільові гени», які по суті визначають, чи стане організм слоном чи мамонтом.

Завдяки прогресу в методах редагування генів, вчені тепер можуть взяти ці цільові гени та підключити їх безпосередньо до ДНК сучасних слонів.

Наприклад, вони можуть взяти стародавній ген, який змушує мамонтів виробляти вовняний покрив, і ввести його в ДНК азіатського слона. Отриману гібридну ДНК слона та мамонта можна використовувати для створення особливого типу клітин, які можуть стати будь-якими видами тканин.

Теоретично, вчені Colossal повинні бути в змозі спонукати ці клітини стати спермою, яйцеклітинами або навіть життєздатними ембріонами, які містять генетичне програмування, щоб стати мамонтом.

Потім вони планують імплантувати ці біоінженерні ембріони азіатським слонам, які виношують їх до кінця і згодом народять дитинчат мамонтів.

Colossal прагне зробити це з іншими вимерлими видами, включаючи птаха додо, тасманійського тигра та піренейського козла.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

5 хв. ago

Тут вам не Лондон: турист відвідав Україну і розповів, що його вразило найбільше

Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…

13 хв. ago

Бусифікація на максималках: копи та ТЦК влаштували люте сафарі за водієм на трасі Київ-Одеса

На трасі Київ-Одеса розгорнулася гонитва на швидкості до 180 км/год. Поліцейські разом із представниками територіального…

38 хв. ago

Бред Пітт відреагував на історію француженки, у якої шахраї виманили 830 тис. євро від його імені

Француженка Анна, сподіваючись на щире кохання між нею та актором Бредом Піттом, втратила 830 тисяч…

44 хв. ago

У Києві вже четверо загиблих: фото наслідків атаки

Внаслідок ранкової ворожої атаки на Київ вже є четверо загиблих у Шевченківському районі. Ще троє людей постраждалих.…

1 годину ago

Українці в Британії можуть втратити роботу та житло через візові правила

Українські біженці у Великій Британії стикаються з проблемами через складнощі з продовженням віз. Затримки з…

1 годину ago