Скажені тюлені в Південній Африці в районі Кейптауна нападають на людей під час першого відомого великого спалаху захворювання серед морських ссавців. Наразі вже 10 тварин дали позитивний результат на сказ, пише Live Science.
За словами експертів, здорові тюлені, як правило, грайливі щодо людей, а тому спалах призвів до того, що тюлені почали поводитися дивно й агресивно — нападають на серферів і любителів пляжного відпочинку.
Сказ — смертельне вірусне захворювання, що передається переважно через слину. Воно вражає центральну нервову систему і спричиняє такі симптоми як жар, біль, поколювання або печіння в місці рани. Якщо медична допомога не буде надана одразу після зараження, вірус поширюється на центральну нервову систему і призводить до смертельного запалення спинного і головного мозку. Учені зазначають, що перші симптоми можуть проявитися від тижня до двох років, але, як правило, вони помітні вже через 1-3 місяці після зараження.
Учені зазначають, що останній відомий випадок зараження сказом тюленя стався понад 40 років тому, 1980 року, на норвезьких островах Шпіцберген. Новий сплеск випадків вважається першим у світі значним спалахом сказу серед морських ссавців. Але вчені досі не розуміють, як саме сказ вразив цю популяцію морських котиків.
Південноафриканські морські котики (Arctocephalus pusillus) почали поводитися дивно ще кілька років тому. Повідомляється, що сплеск повідомлень припав на кінець 2021 року — тоді люди повідомляли, що тварини діють агресивніше, ніж зазвичай.
Вчені та експерти із захисту тварин відреагували на повідомлення: вони спіймали та протестували відразу кілька тварин, намагаючись визначити причину агресії. На жаль, за останні 40 років був лише один випадок зараження тюленів сказом, а тому дослідники навіть не подумали провести тестування на це захворювання.
Причина агресії морських котиків стала відома тільки зараз, коли тюлень за кілька хвилин вкусив щонайменше трьох серферів біля узбережжя. Відомо, що інцидент стався за 19 кілометрів на південь від центру Кейптауна. Постраждалі розповідають, що маленький тюлень на швидкості підлетів до серферів, стрибнув одному на спину і зробив дірку в гідрокостюмі, а потім вкусив його.
Приблизно в цей самий час на берег викинувся тюлень із кривавими ранами на морді. Вчені припускають, що рани були нанесені іншим надзвичайно агресивним тюленем. У результаті місцева влада була змушена приспати чотирьох тюленів, а потім провела тести на сказ. Тести показали, що троє з чотирьох тюленів були заражені сказом, і відтоді кількість зареєстрованих випадків зросла до 11.
На щастя, за словами дослідників, попри те, що досить багато людей було вкушено, хвороба схоже не вийшла за межі популяції тварин. Проте відпочивальникам рекомендують проявляти обережність під час взаємодії з тваринами.
Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…
Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…
Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…
Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…
Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…
Законопроект №12086, який нещодавно було представлено у Верховній Раді, викликав резонанс в Україні. Він спрямований…