Був одним із найбільших наземних хижаків: учені відкрили новий вид рогатого динозавра

Вчені ідентифікували новий вид гігантського рогатого динозавра, який мешкав на території сучасної Північної Африки близько 95 мільйонів років тому. Його скам’янілі останки були знищені під час Другої світової війни, пише The Independent.

Зазначається, що цей хижий динозавр досягав у довжину 10 метрів. Його назвали Tameryraptor markgrafi.

У виданні поділилися, що динозавра ідентифікували на основі архівних фотографій його скелета, зроблених до 1944 року. Його оригінальний скелет описали в 1914 році після того, як його розкопали в оазисі Бахарія в Єгипті. Після цього скам’янілості зберігалися в Баварській державній колекції палеонтології та геології в Мюнхені.

За словами вчених, цей динозавр був одним із найбільших наземних хижаків, які коли-небудь мешкали на Землі. Його розміри можна порівняти з більш молодим тиранозавром із Північної Америки.

Унаслідок бомбардувань під час Другої світової війни значну частину колекції скам’янілостей динозаврів у Мюнхені було знищено. Уціліли тільки нотатки палеонтолога Ернста Штромера фон Рейхенбаха, який відніс Tameryraptor markgrafi до роду Carcharodontosaurus, і кілька фотографій оригінальних скелетів.

“Те, що ми побачили на історичних знімках, здивувало нас усіх. Зображена там скам’янілість єгипетського динозавра істотно відрізняється від пізнішого кархародонтозавра, знайденого в Марокко. Таким чином, первісна класифікація Штромера була невірною. Ми ідентифікували тут зовсім інший, раніше невідомий вид хижих динозаврів і назвали його Tameryraptor markgrafi”, – розповів перший автор дослідження Максиміліан Келлерманн.

На знімках учені розгледіли, що у динозавра були симетричні зуби і виступаючий носовий ріг. За словами дослідників, цей вид є родичем північноафриканського і південноамериканського кархародонтозавра.

Результати дослідження свідчать про те, що динозаври Північної Африки були набагато різноманітнішими, ніж вважалося раніше.

“Ця робота показує, що палеонтологам може бути корисно копатися не тільки в землі, а й у старих архівах”, – підкреслив інший автор дослідження Олівер Раухут.

Коломієць Надія

Recent Posts

Як не проґавити симптоми стресу та на що необхідно звернути увагу

Стрес — невидимий супутник сучасного життя, який дедалі більше вплітається у наше повсякденне життя. Він…

2 години ago

Нові правила у дитсадках викликало обурення вихователів: у чому причина

Прийняття та швидке введення в дію нового Закону України "Про дошкільну освіту" спровокувало масове невдоволення…

2 години ago

Власникам авто це не сподобається: готується масове позбавлення прав водія

Україна розглядає нові правила для літніх водіїв, як зазначено в законопроєкті № 8082, який було…

2 години ago

Неочікувані зміни: у Києві змінилась вартість опалення

Взимку витрати на оплату житлово-комунальних послуг значно зростають, адже вагома частина припадає на опалення. Однак…

2 години ago

Нове замкнене коло? Українцям хочуть роздати квартири, а в інших забрати

ВРУ внесла законопроект № 12377, пропоноване оновлення житлової політики, спрямоване на покращення чинного законодавства, яке…

2 години ago

У Раді відповіли на заяви команди Трампа про залучення до лав ЗСУ 18-річних

Збільшення чисельності Збройних сил України саме по собі не гарантує перемогу у війні з Росією.…

2 години ago