Астероїд-вбивця, який 66 мільйонів років тому знищив динозаврів, прилетів на планету з-за Юпітера.
Про це пише LiveScience.
Вчені виявили в залишках ударного кратера рідкісний елемент, який називається рутеній. Цей елемент трапляється в астероїдах, які знаходяться між орбітами Марса і Юпітера.
Що стало відомо про астероїд
Дослідження вмісту ізотопів рутенію допомогло з’ясувати походження об’єктів, які колись бомбардували нашу планету та створили ударні структури на її поверхні. Науковці проаналізували зразки з шару, що утворився внаслідок падіння астероїда 66 мільйонів років тому, а також з п’яти шарів земної кори, які утворилися від ударів інших космічних тіл від 36 до 470 мільйонів років тому.
Вимірявши вміст ізотопів рутенію, дослідники виявили, що астероїд, який створив кратер Чиксулуб, мав склад, схожий на вуглецеві хондрити — метеорити C-типу. Натомість п’ять інших досліджених шарів свідчили про падіння астероїдів кремнієвого S-типу, які походили з внутрішніх частин Сонячної системи.
Цікаво, що значно давніші архейські шари (віком від 3,5 до 3,2 мільярда років) мали склад, схожий на астероїд, що створив кратер Чиксулуб, що вказує на їх походження також з віддалених частин Сонячної системи.
Раніше науковці припускали, що причиною вимирання динозаврів стало падіння уламка довгоперіодичної комети, яка почала руйнуватися від зближення з Сонцем.
Під час нового дослідження вчені виміряли температуру кратера Чиксулуб одразу після того, як астероїд вбив динозаврів.
Результати дослідження свідчать про те, що температура каміння, відібраного з кратера, досягла 330 °C наприкінці крейдяного періоду — 145-66 мільйонів років тому. Результати також припускають, що внаслідок удару астероїда було виділено не так багато вуглекислого газу, як передбачалося раніше.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…