Науковці склали список істот, які найімовірніше переживуть глобальну катастрофу.
За умови ядерної катастрофи, спричиненої діями людства, само воно може загинути. Але на планеті здатні вижити кілька груп істот, вчені їх назвали. Виявилось, це всього п’ять видів, повідомляє IFLScience.
Першою в списку – мікроскопічна істота. Її виживання має більше наукового підґрунтя, ніж здається на перший погляд. Відомо, що тардигради виживають майже в усіх екстремальних умовах, в які їх може закинути Земля. За словами National Geographic, вони є “найбільш незламними тваринами на Землі”. Вони можуть прокладати собі шлях крізь піщані дюни, витримувати заморозки і навіть жити на великій висоті.
Вчені з’ясували, що білок під назвою Dsup може захищати генетичний матеріал у кожній клітині тардиградів, створюючи крихітний щит від небезпечних частинок. Вони можуть виживати при високих рівнях радіації, що не під силу більшості інших істот – є навіть припущення, що вони можуть жити на Місяці.
Переходячи до другої тварини, було б соромно не згадати про скромного таргана. Оскільки таргани пережили зіткнення з астероїдом, яке знищило динозаврів, у них є непогані шанси пережити наступну глобальну катастрофу.
Частково причиною такого успіху є як їхній розмір, так і харчові звички. Ці плоскотілі комахи можуть протиснутися в крихітні щілини, до яких інші тварини не можуть дотягнутися в пошуках захисту, в тому числі і в ґрунті. Крім того, замість того, щоб покладатися на один тип джерела їжі, вони споживають все, що завгодно, навіть якщо формально це не є їжею.
Таргани також неймовірно стійкі до токсинів, таких як інсектициди, що робить їх одними з найскладніших істот на Землі, яких важко позбутися.
Залежно від умов катастрофи, деякі тварини можуть навіть отримати користь від глобальної кризи. Наприклад, грифи можуть пережити щось на кшталт зомбі-апокаліпсису, а з великою кількістю падалі можуть навіть процвітати. Вони мають спеціально пристосовані шлунки з кислотою, здатною перетравлювати досить неприємні бактерії, тож потенційно зможуть переварити що завгодно.
Досі ми не звертали уваги на морських мешканців. Там виживають всілякі відверто незвичні на вигляд істоти, які спеціально пристосовані до життя в темряві та екстремальному тиску, що походить з глибин океану. Хоча потенційний апокаліпсис може спричинити проблеми і для океану, такі як підкислення або екстремальне підвищення рівня моря, та деякі істоти зможуть вижити там.
Гренландські акули надзвичайно довгоживучі, відомі особини, що живуть понад 400 років. Відомо, що вони пережили обидві світові війни та випробування ядерної зброї. Акули були на Землі ще до того, як з’явилися дерева, і до того, як у Сатурна з’явилися кільця, тому існує велика ймовірність того, що принаймні один з 500 видів акул виживе.
Багато з більших тварин розвинули особливі нішеві адаптації і не вижили б у середовищі існування, зміненому глобальною катастрофою. Наприклад, ведмідь, хоч і може впасти в сплячку на всю зиму, все одно потребуватиме багато їжі, щоб вижити після того, як вийде зі сплячки.
На протилежній стороні шкали, під номером п’ять, знаходиться імператорський пінгвін. Імператорські пінгвіни можуть пережити деякі з найжорстокіших екстремальних холодів, які тільки можуть бути в Антарктиці, включаючи швидкість вітру 200 кілометрів на годину і температуру -50°C. Вони також можуть вижити кілька тижнів без їжі, живлячись за рахунок жирових запасів. Вони займають одні з найвіддаленіших районів на Землі, тому за певних умов можуть уникнути поширення хвороб і навіть радіації.
В Україні розмір пенсії залежить не тільки від норми страхового стажу чи віку виходу на…
У 2025 році власники житлової нерухомості мають сплатити податок за додаткові квадратні метри до липня.…
З 2026 року в Україні можуть запровадити обов’язкову вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для…
Підтримка здоров'я очей є важливим аспектом загального стану організму. Поліпшити зір та уникнути хвороб можна…
У кожній країні оренда житла має власні характерні особливості, з якими варто ознайомитися заздалегідь, щоб не потрапити…
В Україні проект масштабної пенсійної реформи передбачає запровадження бальної системи з 1 липня 2025 року.…