Виробництво бетону та цементу, найбільш споживаних матеріалів на планеті, є дуже шкідливим для довкілля. Під час виробництва цих будівельних продуктів в атмосферу потрапляє приблизно 8% глобальних викидів вуглекислого газу, а це понад 4 млрд тонн на рік. Але новий матеріал, створений американськими вченими, допоможе вирішити цю проблему. Вчені об’єднали воду, цемент, і вуглецеву сажу, відому як технічний вуглець, і створили пристрій зберігання енергії, тобто суперконденсатор, схожий на величезну батарею з бетону. Результати дослідження опубліковані в журналі PNAS, пише IFLScience.
Через те, що поновлювані джерела енергії, як-от сонячне світло або вітер, не постійно дають можливість отримувати електроенергію, її доводиться зберігати в батареях. Але сучасні батареї створені на основі літію, запаси якого не такі великі і тим більше не нескінченні. При цьому під час видобутку літію викидається багато вуглекислого газу в атмосферу. Тому вчені шукають альтернативні джерела для створення батарей нового покоління.
Автори нового дослідження створили новий пристрій для зберігання енергії, тобто суперконденсатор, на основі води, цементу і технічного вуглецю. По суті це батарея з бетону. Суперконденсатори добре зберігають енергію і швидше заряджаються, ніж звичайні літій-іонні батареї. Але ці пристрої також швидко віддають накопичену енергію. Але вчені вважають, що їхній вуглецево-цементний суперконденсатор є більш ефективним засобом для зберігання енергії.
Новий матеріал має неймовірні властивості завдяки природі технічного вуглецю, який має високу провідність і водовідштовхувальні властивості. Це означає, що коли технічний вуглець з’єднується з цементом і водою, то виходить бетон, який пронизаний мережею провідного матеріалу.
За словами вчених, перевага їхнього енергозберігаючого бетону полягає в тому, що він створений з дешевих і доступних матеріалів. Якщо літій коли-небудь закінчиться, то цемент, вода і вуглецева сажа навряд чи, кажуть вчені. Тож новий бетон може стати гарним конкурентом для звичайних батарей у великих масштабах і з його допомогою можна зберігати багато енергії. Зокрема, від поновлюваних джерел енергії.
Вчені вважають, що цей бетон можна використовувати при будівництві будинків. Наприклад, такий бетонний блок розміром приблизно 45 кубічних метрів, зможе зберігати достатньо енергії, накопиченої сонячними панелями, щоб забезпечити будинок електроенергією протягом доби. Тобто будинок із фундаментом із такого бетону матиме доступ до енергії практично постійно.
Також автори пропонують використовувати свій бетон для будівництва доріг. Таким чином дороги зберігатимуть сонячну енергію, а потім заряджатимуть бездротовою мережею електромобілі, які проїжджають ними.
За словами вчених, попереду ще багато роботи, але перші результати дуже обнадіюють.
У 2024 році Росія стала єдиним експортером вугілля до Китаю, поставки якого впали. І покращення…
Правоохоронці затримали головного психіатра ЗСУ, який за час повномасштабної війни РФ проти України розбагатів на…
Заява президента США Дональда Трампа про плани експортувати більше нафти й газу з Америки може…
Розмір пенсії в Україні визначається за формулою У 2025 році українська пенсійна система передбачає нарахування…
На тлі чуток про можливе розлучення королівської родини Великої Британії - герцогині Меган Маркл та принца…
Президент Сполучених Штатів Америки (США) Дональд Трамп підписав наказ про смертну кару. Генеральному прокурору доручено…