Глибше, ніж підводні човни: морська черепаха встановила рекорд із занурення в океан

Вчені з екологічної організації The Nature Conservancy заявили про те, що самка шкірястої черепахи встановила новий світовий рекорд із занурення в океан. Ця морська істота покинула місце свого гніздування на Соломонових островах у Тихому океані, а потім пірнула на глибину 1344 метри, що глибше, ніж занурюються підводні човни, пише IFLScience.

Шкірясті черепахи (Dermochelys coriacea) досягають у довжину 5 метрів і є найбільшими сучасними черепахами на Землі. Вони також відомі як найбільш глибоководні нирці серед рептилій.

Вчені вважають, що самка шкірястої черепахи, за якою вони проводили спостереження за допомогою закріпленого датчика, вирушила з місця свого гніздування на Соломонових островах на південь до вод Нової Зеландії, де й побила попередній рекорд свого виду.

Хоча результати нового дослідження ще не опубліковані, а тому представники Книги рекордів Гіннеса не можуть зафіксувати рекорд, все ж науковці вважають, що шкіряста черепаха здійснила найглибше занурення в океан на глибину 1344 метри.

Офіційно зафіксований рекорд належить іншій шкірястій черепасі, яка змогла пірнути на глибину 1280 метрів. Для порівняння багато підводних човнів занурюються на глибину приблизно 900 метрів. Водночас рекорд найглибшого занурення людини з аквалангом становить 332 метри.

Учені вважають, що самка шкірястої черепахи, за якою вони проводили спостереження за допомогою закріпленого датчика, вирушила з місця свого гніздування на Соломонових островах на південь до вод Нової Зеландії, де й побила попередній рекорд свого виду Фото: IFLS

На відміну від інших видів морських черепах, шкірясті черепахи не живуть на мілководді. Фактично, вони майже ніколи не наближаються до суші, і роблять це тільки для відкладання яєць. На сушу повертаються тільки самки, а це означає, що вченим дуже мало відомо про життя самців і навіть молодих особин цих черепах.

Після того молоді особини потрапляють в океан, вони живуть там майже постійно та намагаються медузами. Учені вважають, що саме в пошуках їжі черепахи пірнають дуже глибоко.

Під час занурення шкірясті черепахи можуть затримувати дихання приблизно на півтори години, адже вони дихають повітрям. Ці морські тварини мають панцир, який стискається і розширюється при зміні тиску, що допомагає черепахам вижити на глибині.

За переміщенням черепахи-рекордсмена вчені стежили в рамках спеціального дослідження, спрямованого на захист цих морських істот. Шкірясті черепахи перебувають під загрозою зникнення. За оцінками вчених, залишилося всього 1400 дорослих особин.

Ольга Степанова

Recent Posts

Що буде, якщо поштою прийшла повістка і людина не з’явиться до ТЦК

Повістка вважається врученою, якщо її отримано, відмовлено від отримання або адресат відсутній за місцем проживання.…

9 хв. ago

Пенсію можна збільшити: у ПФУ розповіли, як забезпечити собі спокійнішу старість

Для українців відкрито заробляння стажу не лише на офіційній роботі. Позаторік було ухвалено рішення, що…

13 хв. ago

“Нам потрібна Росія”: в Австрії не хочуть обривати зв’язку з Москвою

Росія не готова до переговорів щодо завершення свого вторгнення до України. Проте в Австрії вважають, що Європа…

16 хв. ago

Ліквідація лідера «Хезболли». Ізраїль перебуває в стані підвищеної готовності

Ізраїль перебуває у стані підвищеної готовності до ширшого конфлікту після того, як стало відомо про ліквідацію…

18 хв. ago

Школярі вчитимуться за новими правилами: які зміни підготувало Міносвіти

"Всеукраїнська школа онлайн" модернізувала свої інструменти для дистанційного та змішаного навчання, повідомляє Міністерство освіти і…

22 хв. ago

У мережі написали про масову бійку в Києві: що каже поліція

У столичних Telegram-каналах ввечері суботи з'явилася інформація про масову бійку на одній з вулиць Києва.…

35 хв. ago