Життя в Сонячній системі шукають не тільки на Марсі. Вчені впевнені, що потенційно цікаво в цьому є Європа, супутник Юпітера. 14 жовтня стартує місія найбільшого з коли-небудь розроблених зондів NASA. Подорож до Юпітера займе 5,5 років, зонд долатиме 2,9 мільярда кілометрів.
Вчені не шукатимуть конкретні сліди життя, а дізнаватимуться чи є на Європі складові, які дозволять існувати життю. На думку вчених під крижаною поверхнею Європи знаходиться рідкий океан, саме його шукатиме місія Europa Clipper.
Попередньо супутник Юпітера вивчали в 90-х, новий зонд матиме безліч складних інструментів, які розглядатимуть структуру та склад крижаної поверхності Європи, її глибину, солоність океану те, як крижаний шар взаємодіє з рідкою водою. Сподіватись на високорозвинену цивілізацію не варто — вчені вважають, що в океані можуть міститися бактерії.
Після понад п’ятирічної мандрівки до супутника Юпітера, сама місія триватиме чотири роки. Зонд пролітатиме над Європою 49 разів. Максимальне наближення — 25 км до поверхні.
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…