Життя в Сонячній системі шукають не тільки на Марсі. Вчені впевнені, що потенційно цікаво в цьому є Європа, супутник Юпітера. 14 жовтня стартує місія найбільшого з коли-небудь розроблених зондів NASA. Подорож до Юпітера займе 5,5 років, зонд долатиме 2,9 мільярда кілометрів.
Вчені не шукатимуть конкретні сліди життя, а дізнаватимуться чи є на Європі складові, які дозволять існувати життю. На думку вчених під крижаною поверхнею Європи знаходиться рідкий океан, саме його шукатиме місія Europa Clipper.
Попередньо супутник Юпітера вивчали в 90-х, новий зонд матиме безліч складних інструментів, які розглядатимуть структуру та склад крижаної поверхності Європи, її глибину, солоність океану те, як крижаний шар взаємодіє з рідкою водою. Сподіватись на високорозвинену цивілізацію не варто — вчені вважають, що в океані можуть міститися бактерії.
Після понад п’ятирічної мандрівки до супутника Юпітера, сама місія триватиме чотири роки. Зонд пролітатиме над Європою 49 разів. Максимальне наближення — 25 км до поверхні.
Сполучені Штати готуються зменшити свій військовий контингент у Сирії на 600 осіб, залишивши менше тисячі…
З початку 2024 року бронювання військовозобов’язаних регулює постанова №76. Підприємства мають самостійно обирати критерії критичності,…
Марсохід NASA Curiosity, який приземлився на Марсі у 2012 році, нещодавно знайшов нові докази придатності…
Відбулася телефонна розмова між держсекретарем США Марко Рубіо та міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим . На сайті Держдепу…
Москва активізувала свою агресивну риторику проти Європи, намагаючись вплинути на її рішення щодо подальшої підтримки…
Президент США Дональд Трамп заявив, що не вважає президента України Володимира Зеленського «відповідальним за війну», але наголосив, що не…