Життя в Сонячній системі шукають не тільки на Марсі. Вчені впевнені, що потенційно цікаво в цьому є Європа, супутник Юпітера. 14 жовтня стартує місія найбільшого з коли-небудь розроблених зондів NASA. Подорож до Юпітера займе 5,5 років, зонд долатиме 2,9 мільярда кілометрів.
Вчені не шукатимуть конкретні сліди життя, а дізнаватимуться чи є на Європі складові, які дозволять існувати життю. На думку вчених під крижаною поверхнею Європи знаходиться рідкий океан, саме його шукатиме місія Europa Clipper.
Попередньо супутник Юпітера вивчали в 90-х, новий зонд матиме безліч складних інструментів, які розглядатимуть структуру та склад крижаної поверхності Європи, її глибину, солоність океану те, як крижаний шар взаємодіє з рідкою водою. Сподіватись на високорозвинену цивілізацію не варто — вчені вважають, що в океані можуть міститися бактерії.
Після понад п’ятирічної мандрівки до супутника Юпітера, сама місія триватиме чотири роки. Зонд пролітатиме над Європою 49 разів. Максимальне наближення — 25 км до поверхні.
Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…
Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…
Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…
Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…
Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…
У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…