NASA створить космічний радіатор розміром як футбольне поле: навіщо він потрібен

Однією з головних цілей у дослідженні космосу останні кілька років є відправка людей на Марс. Досягнення цієї планети передбачає велику кількість різних інженерних проблем, включно з величезною відстанню від Землі у 228 мільйонів кілометрів.

Ядерні електродвигуни могли б прискорити процес і, можливо, скоротити час у дорозі. Саме тому вчені з NASA Langley розробили систему, яка покликана розширити можливості їх використання для космічних подорожей, пише Interesting Engineering.

Зазначається, що система MARVL націлена на розробку модульної системи тепловідведення для ядерної електричної силової установки. Вона складатиметься з невеликих компонентів, які можуть бути зібрані роботами в космосі, що робить її більш практичною для масштабних космічних місій.

“Таким чином, ми позбавляємося необхідності вбудовувати всю систему в один ракетний обтічник. Зі свого боку, це дає нам змогу трохи послабити конструкцію і по-справжньому оптимізувати її”, – пояснила інженерка з теплообміну в NASA Langley і головна дослідниця MARVL Аманда Старк.

У виданні підкреслили, що ядерні електродвигуни використовують ядерний реактор для виробництва електроенергії. Цю електрику потім використовують для іонізації та прискорення газів, створюючи потужну тягу для руху космічного корабля.

Проте ядерний реактор вимагає вироблення величезної кількості тепла, необхідного для далеких космічних подорожей. Традиційні проєкти передбачали гігантські радіатори, які неможливо було б умістити в кінцівці ракети.

За повного висування масив тепловідвідних радіаторів займав би площу, яка приблизно дорівнювала б футбольному полю. Тому його складання всередині ракети було названо серйозним інженерним завданням, додали у виданні.

Саме цю проблему покликаний вирішити проєкт MARVL. Замість того щоб запускати всю систему одразу, можна перевозити окремі компоненти.

Згідно з релізом NASA, ці панелі сприятимуть руху рідкого металевого теплоносія, такого як натрій-калієвий сплав, для ефективного відведення тепла.

“Ми збираємося побудувати цей апарат у космосі. Як ми це зробимо? І який вигляд матиме автомобіль, якщо ми це зробимо? Я думаю, це розширить наші уявлення про ядерні силові установки”, – заявила куратор проекту в Дослідницькому управлінні NASA Langley Джулія Клайн.

У виданні зазначили, що проєкт MARVL уже отримав фінансування від Управління космічних технологій NASA в рамках ініціативи “Рання кар’єра”. До команди входять співробітники компаній Boyd Lancaster, Inc., NASA Glenn і NASA Kennedy, у яких є два роки на розробку концепції. Після цього вони збираються провести наземну демонстрацію конструкції в малих масштабах.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Податок на квартири та будинки: хто, коли і скільки має заплатити у 2025 році

В Україні податок на нерухомість сплачують власники квартири та будинку у тому випадку, якщо її площа перевищує…

6 години ago

Частина пенсіонерів втратять виплати: ПФУ запровадив перевірки – як не залишитися без пенсії

ВПО, які отримують пенсії через Ощадбанк, зараз проходять періодичну ідентифікацію. Це стосується переселенців, зареєстрованих до…

6 години ago

Військком пояснила, чому “бусифікованим” українцям не дають часу на побутові питання

Закон не передбачає примусово мобілізованого часу на залагодження особистих побутових питань. Про це заявила заступник…

6 години ago

Голова OpenAI Сем Альман пояснив, що необхідно для досягнення успіху

В епоху розвитку штучного інтелекту бути обізнаним і вміти запам'ятовувати факти доволі важливо, але незабаром це буде…

6 години ago

Українцям за кордоном змінили правила відновлення паспорта: 2 варіанти

Втрата паспорта за кордоном може стати серйозним випробуванням для українців, проте існує чіткий алгоритм дій…

6 години ago

“Хай “плебеї” носять”: Безугла знову накинулася на Сирського

Народна депутатка Мар'яна Безугла неодноразово критикувала Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Цього разу вона “накинулась” на…

6 години ago