Мало нам російських ракет: учені попередили про можливу руйнацію енергосистеми через потужні сонячні бурі

Мало того, що українська енергосистема ледь не щодня зазнає втрат від ракетних атак ворога, то ще й природа повстала проти нас. Потужні магнітні бурі, які зараз штурмують Землю одна за одною, можуть завдати значного руйнівного впливу енергетичній інфраструктурі на нашій планеті. Щоправда, у цьому випадку Сонце не обирає свої жертви за політичними уподобаннями.

Про це йдеться у результатах дослідження, опублікованого в журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Учені кажуть, що потоки заряджених часточок, які прилітають від Сонця, при взаємодії із магнітним полем Землі можуть викликати геомагнітно-індукований струм. І ці струми можуть пробити атмосферу і, досягши поверхні планети, пошкодити енергетичну інфраструктуру.

Предтечами таких явищ можуть стати потужні полярні сяйва, до яких вже звикають навіть жителі помірних широт. Полярне сяйво показує, що земної магнітосфери досягло багато заряджених часточок, і що у них доволі потужності, щоб індукувати струми в земній атмосфері.

Учені також дійшли висновку, що найбільший руйнівний ефект можуть завдати потужні фронтальні удари заряджених часточок, які бомбардують земну магнітосферу під прямим кутом. Ті потоки, які входять під непрямим кутом, спричиняють струм меншої сили, і вони не настільки руйнівні.

Отже, під впливом потужних ударів сонячного вітру може стискатись магнітне поле Землі, що призведе до виникнення струмів, здатних досягати поверхні планети і взаємодіяти з іншими об’єктами, що створюють електромагнітні поля. Це може призвести до руйнування енергетичних об’єктів.

“Найсильніші удари виникають, коли північний полюс Землі спрямований прямо до Сонця”, – йдеться у висновках учених.

Повністю запобігти цій стихії неможливо. Проте є можливість прогнозувати місце і час таких явищ приблизно за дві години до самої події. Це дасть змогу вжити запобіжних заходів. Наприклад, знизити потужність у певних лініях електромереж, щоб уникнути більшої руйнації.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як сон впливає на серце: кардіологи назвали найгіршу нічну звичку

Різні дослідження демонстрували безліч небезпечних нічних звичок - наприклад, келих вина перед сном, як заявляють учені, шкідливий…

3 години ago

Дзижчить і пускає бульбашки: учені розповіли, як доісторичний крокодил шукає собі пару

Стародавній крокодил Гавіал відомий своєю довгою, худорлявою мордою, яка виглядає так, ніби його прищемили дверима. У дорослого…

3 години ago

Будинки, які виділили українським біженцям, знесуть

У Великій Британії на місці колишньої школи в приморському містечку Ллантвіт-Мейджор на півдні Уельсу побудували тимчасові модульні будинки…

3 години ago

Жінка хоче розлучитися з чоловіком, з яким прожила 25 років, через “просту” звичку

Жінка розглядає можливість розлучення з чоловіком через, здавалося б, "просту" звичку, з якою вона більше…

3 години ago

У Раді заявили, що лікарям ВЛК дали вказівку визнавати всіх придатними до служби

Лікарі військово-лікарських комісій (ВЛК) отримали вказівки визнавати всіх чоловіків придатними до військової служби. А непридатних називають "окремою…

3 години ago

Заощаджуйте світло чи щось купили: за що можуть позбавити субсидії на зиму

Міністерство соціальної політики України розробило комплекс заходів для підтримки громадян у майбутній зимовий період. Ці…

3 години ago